Evidence lobbistických kontaktů

Martin.Foltyn 13 pro 2017, 21:52
13.12. Jsem se sešel s radou pro rozvoj města Jeseník, kde se při mém příchodu začala řešit transparentnost města. Město za současné situace řeší uveřejňování záležitostí smluv nad 10 tis. (i příspěvkové organizace), kdy někteří žádají, aby byla upravena na zákonem stanovenou hodnotu 50tis. Bylo zmíněno, že jim současná hodnota nevadí, ale s přibývající agendou jim to dělá značné problémy. Bylo jim řečeno, že je nutné navrhnout sjednocení systémů, tak aby elektronická komunikace a uveřejňování bylo snadnou záležitostí. Načež vydali doporučení radě města, aby k tomu došlo. Každopádně všechny zastoupené strany souhlasili, že kdyby nebylo přibývajících papírů, tak jsou pro naprostou transparentnost, což bylo hlavním účelem mé návštěvy. Následně došlo na řešení problému s pronájmem městského pozemku na následujících 50 let, kdy uplynulo 5let a zúčastnění nesouhlasí s pronájmem za směšnou cenu v řádů tisíců korun ročně, kdy by mohli být pozemky využity jinak a pro jiný typ sportovců. V současné době by se mělo jednat o budování golfového hřiště. S panem Vsetínským, Tomášem Hradilem jsme se bavili o společné kandidátce do komunálních voleb. Následně jsme s panem Vsetínským zašli na 3 piva (každý), které včetně jiného pohoštění zaplatil, v celkové hodnotě 248 Kč a řešili nejožehavější témata našeho města. Následně mi sdělil, že se mnou jako pravidelným hostem počítají na projednávání témat rady pro rozvoj města v následujících jednáních.
Robert.Cuma 13 pro 2017, 16:31
7. 12. 2017 jsem se setkal v Pirate Space Brno s p. Paulíkem, který je od roku 1994 starostou obce Petrovice (JMK), v zastupitelstvu obce je od roku 1990. bavili jsme se o možné spolupráci v komunálních volbách. líbí se mu náš program, jiný způsob myšlení a kvituje "výměnu generací", kterou přinášíme do politiky. projevil zájem pomoci se sestavením komunálních kandidátek v obcích, kde nemáme místní sdružení - konkrétně Petrovice, Blansko, Boskovice a Letovice.

informoval mě, že v letech 1998-2002 byl řadovým poslancem za Unii svobody a že jednou neúspěšně kandidoval do Senátu. v minulosti byl také členem Věcí veřejných. nyní není členem žádné strany.

má zájem vstoupit do Pirátů, ale je si vědom toho, že jeho předchozí politické angažmá může být bráno jako hendikep. pozval jsem ho na prosincovou schůzi KS Jmk, říkal, že rád dorazí i s dalšími lidmi s Petrovic, abychom mohli probrat jeho návrhy.

přijaté výhody: nic
poskytnuté výhody: nic
Zdenek.Hrib 13 pro 2017, 11:29
Dneska jsem se potkal v Costa Cofee na Florenci s JUDr. Ladislavem Švecem - ředitelem Kanceláře zdravotního pojištění.
Představil jsem mu pirátský program v oblasti reformy zdravotního pojištění (neziskové samosprávné zdravotní pojišťovny) a naše představy o elektronizaci zdravotnictví.

Přijaté výhody: 0
Poskytnuté výhody: poslal jsem mu odkazy na články na piratskelisty.cz a materiál co jsme posílali senátorům k poslaneckému přílepku o Národním kontaktním místu pro elektronické zdravotnictví - viz https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/oh ... ientu.html
Michal.Jokes 13 pro 2017, 11:04
V pondělí 11. 12. 207 jsme se já a Vojtěch Pikal sešel na krátkou schůzku s místopředsedou Českého svazu ochránců přírody (Vojta je neaktivním členem této organizace). Důvod setkání byl jejich zájem o navýšení položky Program péče o krajinu v rámci kapitoly Ministerstva životního prostředí v projednávaného státního rozpočtu. Argumentovali tím, že program poskytuje dobrné dotace a je přístupný přímo vlastníkům. Jsou z něj hrazeny drobné zásahy v krajině - obnova stromořadí, péče o mokřady, údržba zeleně, kosení orchidejových luk atp. Rozloha drobných chráněných území, pro které je program nejčastěji využíván prý roste v nepoměru s jeho financováním. Navrhoval zvýšení o 50 milionů a slíbil dodat grafy k vývoji rozlohy území, vývoji programu a jeho čerpání (a učinil tak - přkládám).

Vyjádřil též zájem ČSOP Pirátům nějak šířeji představit, např. na poslaneckém klubu. Navrhli jsme, že by se mohli zúčastnit Pirateconu k ŽP (až bude), neb Piráti nejsou pouze poslanci.

Přijaté výhody: kalendáře, taška, jmelí
Poskytnuté výhody: káva
Robert.Magni 13 pro 2017, 08:47
Přišel mi email od Aleše Hodiny ( http://stridavka.cz/ )
Obdržené materiály jsem přeposlal garantovi a třem poslancům,pro další zájemce vkládám sem
171130LIBERI_ZměnyZákonůNávrh.docx
(37.5 KiB) Zatím nestaženo
Lukas.Barton 12 pro 2017, 22:59
Sešel jsem se s Litickými zastupiteli Michalem Hausnerem a Pavlem Bosákem. Rozebírali jsme kauzu stavby výrobních hal v Liticích a jak zde mohou pomoci Piráti. Řeč byla i o poměrech v komunální politice v Liticích a na městě Plzni. Určitě se na daném tématu budeme dále bavit, v Liticích není nic vyhráno a Piráti zde mohou reálně pomoci.
Martin.Jiranek 12 pro 2017, 15:12
Opožděný zápis:

V pátek 8.12. jsem se v Trutnově setkal se zástupci Vlčka trails... (Spolek Krakonošovi jezdci)
Probíraly se možnosti zvýšení finanční podpory ze strany města či kraje pro spolek. Domluvili jsme se, že lze spolupracovat s dalšími spolky v Trutnově, které se zabývají cyklistikou a zkusit vymyslet společnou strategie.

Přijaté výhody: 0
Poskytnuté výhody: 0
Radek.Holomcik 10 pro 2017, 12:09
Opožděný zápis:

V úterý 5. 12. jsem se od cca 19:45 setkal v malostranské picnici U kocoura s Petrem Machálkem (aktivista, místostarosta MČ Brno-Žabovřesky za Zelené).
Probírali jsme aktuální problémy neziskového sektoru a některá témata týkající se zemědělství.
Petr se mnou chtěl řešit komunální volby v Žabovřeskách a případnou spolupráci s Pirátskou stranou. Nemám v této věci mandát, ale přislíbil jsem mu, že ho propojím s činovníky MS Brno.

Přijaté výhody: 0
Poskytnuté výhody: 0
Pavel.Sramek 09 pro 2017, 21:44
Dne 8.12. večer jsem se sešel v restauraci hotelu Marriot v Plzni s paní Katarínou Jankovou. Jednatékou mediální agentury, která v minulosti dělala kampaň Plzeňské ODS, v minulých komunálních volbách podporovala nově vzniklou stranu Občané a patrioti.
Schůzka trvala cca 3 hodiny.

Řešili jsme spolu politickou situaci na Magistrátu města Plzně. Vztahy jednotlivých stran a charakter nynejších radních. Zajímali mne mezilidské vztahy zástupců jednotlivých stran.

Dále jsem řešili proveditelnost pirátského programu v Plzni a reálnou aplikaci našich řešení.

Paní Jaková mi dále nastínila mnohaletou historii většiny velkých politických stran v Plzni.

Poskytnuté výhody: žádné
Přijaté výhody: Žádné
Frantisek.Kopriva 09 pro 2017, 17:57
Včera jsem se spolu s Vítkem Šimralem a Martinem Duškou sešel s doktorkou Helenou Tomanovou, vedoucí Dětského centra v Mladé Boleslavi. Pozvala nás, aby nám ukázala své centrum. Zároveň nám popsala svůj pohled na dětská centra, Dobrou rodinu a sytém dočasných pěstounů. Také nám představila svědky jednoho případu, kdy údajně Dobrá rodina selhala, protože řádně nekontrolovala dočasnou pěstounku.

Přijaté výhody: občerstvení

Poskytnuté výhody: žádné
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.