Archiv

"Svým jménem na velikonočním vajíčku by porušil autorská práva"

17. 04. 2014 | 10 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Tříletý chlapec se dověděl, že nesmí mít na velikonočním vajíčku své vlastní jméno. Mohl by tím totiž porušit autorská práva anglického fotbalisty Wayne Rooneyho.

Copyright_rooney

Pobočka čokoládoven Thorton's v Bury malému Rooney Scholesovi odmítla vyrobit personalizované velikonoční vajíčko s jeho vlastním křestním jménem. Důvodem byla obava z případných nepříjemností ze strany hvězdy Manchester United.

Rooneyho matka Jo-Anne považuje tento postoj za "ubohý". Nedokáže si prý představit, že by se Wayne Rooney takovou hloupostí vůbec zabýval.

Čokoládovny však trvaly na svém. Vajíčko může nést jedině celé jméno dítěte, včetně příjmení.

"Je to celé nesmysl", stěžuje si matka. "Rooney je jeho křestní jméno. Znamená to snad, že nesmí používat své vlastní jméno jenom proto, že je stejné jako příjmení slavného fotbalisty"?

Paní Scholesová, která je velkou fanynkou Manchester United a dokonce má na ruce vytetovaného Erica Cantonu, dodává: "Je to opravdu smutné. Měl to být hezký osobní dárek. Místo toho vajíčko s příjmením nejen ztratilo své osobní kouzlo, ale vypadá i poněkud přihlouple."

Zdroj: Metro.co.uk http://metro.co.uk/2014/04/14/boy-named-after-wayne-rooney-3-refused-name-on-easter-egg-due-to-copyright-infringement-4698530/

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Přeložil Michal Nikitinský

Štítky: #absurdita #copyright #kopírovací monopol

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.