Archiv

Kinotip je zpět, odkazovací weby ještě žijí

09. 04. 2013
Sdílet na Facebooku Tweet

Před rokem Česká protipirátská unie (ČPU) s velkou slávou oznámila, že největší český odkazovací web - Kinotip.cz - skončil. Kinotip ovšem před několika dny oznámil comeback a je zpátky v provozu. Bitva o odkazovací weby se zřejmě pořádně protáhne.

kinotip
Podle dostupných informací měl Kinotip z českých pirátských webů nejvyšší návštěvnost (občas i ke 300 000 unikátních návštěvníků denně) a ve vztahu k ČPU byl určitě nejsuverénnější. Pirátské straně například poskytl svou databázi pro zřízení kopie odkazovacího webu. Záložka porno tehdy vedla na legendární výrok Markéty Prchalové.

Kinotip se ocitl mimo provoz v důsledku souběhu zrušení Megauploadu a několika trestních oznámení ze strany ČPU na jeho tehdejší provozovatele. S ním skončily i Pirátské filmy, doména nyní směřuje na mirror The Pirate Bay.

Nyní se zdá, že nastává renesance odkazovacích webů. Pirátská strana obnovila provoz serveru "Sleduju seriály" a vrací se i Kinotip. Souboj o to, jestli je nebo není přípustné na Internetu svobodně odkazovat tak stále trvá.

  Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: mik

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.