Archiv

Video: Protesty ve Slovinsku - „Nejsme praví ani leví, jsme podvedení!“

01. 12. 2012
Sdílet na Facebooku Tweet

Napjatá situace ve Slovinsku pokračuje pouličními protesty, tisíce lidí vyjádřilo nesouhlas se špatnou hospodářskou situací a se zkorumpovanou státní správou. Nejsilnější odpor je ve druhém největším slovinském městě Mariboru.

Proti korupčním kauzám starosty Mariboru France Kanglera se demonstruje již od listopadu, v některé dny protestovalo až deset tisíc občanů tohoto stotisícového města. V Lublani i Mariboru došlo ke srážkám mezi policisty a částí demonstrantů, informuje Deník.cz. Jedním z hesel, které se skanduje v ulicích je: „Nejsme praví ani leví, jsme podvedení!"

Slovinská Pirátská strana protesty podporuje, odmítá ale násilí na obou stranách a vyzývá k nenásilnému postupu. „Piráti odmítají násilí v jakékoli podobě. Násilí není řešením, násilí není v zájmu demonstrantů ani občanů. Násilí jen odvede pozornost od neetického a nemorálního chování a trestných činů tzv. politických elit a ospravedlní použití represivních opatření proti občanům,“ uvádějí Piráti ve svém prohlášení. Podrobněji o protestech v Mariboru píše anglický server pirátského hnutí Pirate Times.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: haw

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.