Média

Sněmovna schválila očkování v lékárnách. Piráti ho navrhli už před rokem, Andrej Babiš ale zlepšení blokoval

06. 04. 2022
Sdílet na Facebooku Tweet

Poslanecká sněmovna schválila v prvním čtení možnost očkování v lékárnách. A to nejen proti covid-19, ale i dalším nemocem. Zapojení lékáren do systému očkování bude dobrovolné a lékárníci před započetím činnosti projdou patřičným školením. Piráti s návrhem přišli již před rokem, kdy jej současná místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová a dřívější poslanec Petr Třešňák předložili tehdejší vládě. Ta ho ale odmítla, i když byl vrchol pandemie a bylo nutné podpořit proočkovanost obyvatel.

lekarny ockovani

„Vzhledem k husté síti lékáren, kterých je v ČR kolem tří tisíc, očekáváme výrazně zvýšení dostupnosti očkování zejména v menších městech bez vlastních zdravotních zařízení. Jde o praxi, kterou používá mnoho zemí Evropské unie. Lidé se v lékárnách budou moci očkovat proti celé řadě nemocí, samozřejmě po odborné konzultaci. V nabídce bude také vakcína proti covid-19. I když se v posledních týdnech zdá, že je nákaza na ústupu, nepřestáváme pracovat na preventivních opatřeních, která se mohou později ukázat jako klíčová. Podle epidemiologů nemůžeme zatím vyloučit, že se epidemie nevrátí v podobné síle, jako v uplynulých letech. Proto chceme být raději připravení,“ uvedla Olga Richterová.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #covid 19 #Olga Richterová

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.