Aktuality

Sbírka v Pirátském centru Praha: Počítače pomohou uprchlíkům z Ukrajiny

17. 03. 2022
Sdílet na Facebooku Tweet

Minimálně do konce března může veřejnost přispět do sbírky výpočetní techniky pro uprchlíky z Ukrajiny sužované ruskou agresí. Pro notebooky i stolní počítače a jejich příslušenství zřídil Nadační fond humanitární pomoci sběrné místo v sídle Pirátské strany Na Moráni.

kompy

“Nadační fond humanitární pomoci oslovil pražské Piráty, zda by Pirátské centrum bylo ochotné poskytnout své prostory ke zřízení sběrného místa. Rádi touto formou věci pomůžeme. Pokud bude třeba, sběr počítačů prodloužíme. Poté zajistí fond ve spolupráci s Potravinovou bankou jejich rozdělení potřebným uprchlíkům. Co vím, Potravinová banka nyní poptává 50 zařízení, které poskytne uprchlíkům. Doufám, že se nám podaří vybrat alespoň polovinu,” říká Daniel Mazur, předseda pražských Pirátů. 

Potřeba jsou především notebooky, dobře poslouží ale i funkční stolní počítače s monitory, klávesnicí a myší. Darované přístroje by pro snadnější předání neměly být zaheslované. 

Veřejnost je může do pražského Pirátského centra Na Moráni 360/3, Praha 2 nosit vždy od pondělí do čtvrtka mezi 9–18 hod. Sbírka potrvá minimálně do 31. března. V případě potřeby je možné kontaktovat koordinátora Davida Raušera na tel. čísle +420 770 114 940 nebo e-mailu david.rauser@pirati.cz.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Daniel Mazur #Piráti pomáhají #Pirátské centrum #Praha #Ukrajina

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.