Kauzy

Tanečky radnice Prahy 5 s developerem YIT pokračují. Vážně projde zvýhodněný pronájem školy pro starostku Zajíčkovou?

21. 02. 2022
Sdílet na Facebooku Tweet

Opakované odkládání řešení školských kapacit a úkolů vzešlých na zastupitelstvu již v roce 2020 zcela nasvědčuje tomu, že staronová koalice ODS, ANO, TOP09 a STAN bude nejen hájit pronájem školní budovy na Plzeňské za zvýhodněných podmínek Gymnáziu mezinárodních a veřejných vztahů, potažmo paní starostce a poslankyni Zajíčkové stůj co stůj, ale zároveň to nyní vypadá, že konkrétní řešení nedostatečných školních kapacit už vedení radnice bez diskuze předvybralo a teď už je jen potřeba ho legitimizovat. A to i za cenu, že může městské části vzniknout nezanedbatelná škoda! 

rattay skola

Je zajímavé, že o finálním řešení ještě nebylo rozhodnuto, ale rada Prahy 5 minulý týden schválila, že bude prostřednictvím tzv. soutěžního dialogu hledat pronajímatele budovy pro zajištění dočasných školských kapacit v Košířích. Na to, aby se soutěž mohla konat, si vedení radnice objednalo externí právní poradenství za 344 tisíc Kč! Jsme velmi zvědaví, jaké podmínky budou v tomto soutěžním dialogu nastaveny, kdo se v oblasti Košíř do takovéto soutěže přihlásí, a především jaká bude radnicí odhadovaná cena.

Zatím to tak trochu vypadá, že externí poradce ušije soutěž na míru pro developera YIT, se kterým se již přes půl roku jedná o možnosti přestavby pavilonu v areálu Tellus na dočasnou školu. 

Další slibované možné varianty pro zajištění školských kapacit? Buď, jak se říká, spadly někam pod stůl, nebo si na jejich předložení budeme muset opět počkat, již po několikáté. 

A tak připomínáme, že 23. 2., tedy jeden den před zasedáním únorového zastupitelstva, se k tématu školských kapacit v Košířích bude konat mimořádné zasedání Školského výboru. Doufáme, že třeba tam se variant dočkáme a předseda školského výboru Radomír Palovský (TOP09) tentokrát konečně předloží dlouhodobě požadované materiály.

Autor je pirátský zastupitel a předseda kontrolního výboru a zastupitel Prahy 5

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Štěpán Rattay

Štítky: #developer #praha 5 #školství #Štěpán Rattay

Související články

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.