Komentáře

Ondřej Profant: Internet vnímám jako design svobody

10. 02. 2022
Sdílet na Facebooku Tweet

Na konferenci 30 let internetu přednesl svůj příspěvek i pirátský náměstek ministra pro místní rozvoj a digitalizaci Ondřej Profant, který vám zde přinášíme.

30 let internetu

Dovolte mi smeknout a zdát hold před vámi, kteří jste se zasadili o internet v tehdejší Československé republice.

Je to krok, spíše tedy skok, vpřed, který jen těžko opravdu doceníme.

Po 30 letech jsou naše životy zcela jiné. Téměř všichni jsme neustále online a služby poskytované přes internet nám ulehčují život. Nemluvě o posledních 2 letech, které naučily širokou veřejnost pojmy jako home working či home office.

Koneckonců moje vzdělání i první zaměstnání bylo zcela jasně spjato s internetem.

Internet je příkladem inovace, která nás posouvá vpřed. Otevírá zcela nová odvětví a propojuje svět. Má však i stinné stránky. Společnost nejen spojuje, ale může ji i rozdělovat. Věřím však, že se jedná o něco s čím se pouze musíme naučit pracovat a následně pozitivní stránka převáží.

Chtěl bych apelovat ještě na jednu klíčovou věc. Internet vznikl jako decentralizovaný a technologie v něm použité byly otevřené. Někdo to může nazývat chaos, já v tom vidím design. Design svobody. A přál bych si, aby takový byl i nadále.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Ondřej Profant

Štítky: #internet #konference #Ondřej Profant

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.