Média

Ondřej Melena: Bez odvahy není budoucnost, Praze 7 přinášíme vizi pro 21. století

02. 02. 2022
Sdílet na Facebooku Tweet

V pirátských primárkách pro komunální volby na Praze 7 získal podporu celé členské základny současný předseda místního sdružení Ondřej Melena. Povede  sedmičkové Piráty do podzimních voleb a ambice místního sdružení nejsou malé. I v sedmé městské části je totiž co zlepšovat a Piráti vnímají množství nedostatků, které se současnému vedení městské části nedaří uspokojivě řešit. Jde především o problémy spojené s výstavbou developerského záměru Bubny-Zátory, dostupnost bydlení, dopravní obslužnost a parkování, ale také kulturu a vzdělávání.

ondra melena

“Chtěli bychom, aby v budoucnu jedním z hlavních rozhodovacích kritérií v činnosti městské části Prahy 7 byla myšlenka udržitelnosti. V současné době se například věnujeme plánované změně územního plánu Bubny-Zátory. Chybí nám zde dlouhodobá vize i analýza toho jak, přestavba tohoto území ovlivní život na Praze 7. Jedním ze stěžejních a občany sledovaných témat je plánovaná výstavba obchodního centra o velikosti Palladia. Jsme proti výstavbě tohoto obchodního centra,” říká Ondřej Melena k prioritám místních Pirátů.

Vystudoval politologií na FF UK. Během studia absolvoval zahraniční stáž v Evropském parlamentu a začal spolupracovat s Radou pro mezinárodní vztahy, od roku 2015 je její předsedou. Během studia absolvoval také rekvalifikační kurz na truhláře. Od té doby dělí svůj pracovní život mezi truhlařinu, která se postupně stává jeho hlavním zaměstnáním a Radu pro mezinárodní vztahy, která je mu prací i koníčkem. Pirátská strana pro něj představuje stranu 21.století, která reflektuje vývoj současného světa a je otevřená novým tématům jako je klimatická změna, digitalizace, mezigenerační dialog, nebo role kultury v dnešní společnosti. 

Ondřej Melena je rozený Leteňák ročník 1983, má dvě děti, ve volném čase se věnuje své rodině. Relaxuje při práci na zahradě a sportu, především basketbalu a horolezectví, které jej zlákalo díky chalupě v Českém ráji. V Praze 7 má nejraději Letnou, kde vyrůstal a nyní tam chodí se svými dětmi nebo běhat. “Měl jsem svou letenskou partu ještě dříve, než přišly sociální sítě,” říká v nadsázce o známé facebookové skupině.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Praha 7

Štítky: #komunální politika #Komunální volby #Ondřej Melena #Piráti Praha 7 #Praha

Související články

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.