Kauzy

Nechceme kmotra ODS Jurečka! Piráti Plzeňského kraje hodlají vypovědět koaliční smlouvu

31. 01. 2022
Sdílet na Facebooku Tweet

Piráti v zastupitelstvu Plzeňského kraje musí vypovědět koaliční smlouvu. V ostře sledovaném hlasování tak rozhodli členové krajského sdružení strany. Piráti nesouhlasí s tím, že ODS a TOP09 si "na sílu" protlačily svého kmotra, Romana Jurečka do představenstva Klatovské nemocnice.

plzensky cover

V jednání fóra zazněla i ostrá kritika vůči způsobu, jakým si ODS a spřízněná TOP09 prosazují své zájmy v radě kraje. Pro Piráty je rovněž neúnosná dlouhodobá kumulace uvolněných funkcí zastupitelů ODS Trůkové a Šaška, což je v rozporu s Etickým kodexem zastupitele Plzeňského kraje. V diskuzi se objevily i znepokojující informace o možném zneužití krajských peněz na loňský zářijový koncert, kde se jako na volebním mítinku prezentovali čelní kandidáti ODS do parlamentu. "Nominace Jurečka je jen špička ledovce. Plzeňská ODS se chová, jako když jí kraj i město patří. 'Velcí kluci' si v zákulisí dál jedou svoje kšefty. Jestli si myslí, že jim za kus žvance budeme ustupovat, tak se přepočítali," říká Pavel Bosák, předseda Pirátů v zastupitelstvu města.

Pro pirátské zastupitele kraje, je hlasování krajského fóra zavazující. Koaliční smlouva vždy podléhá jeho schválení. "My toto rozhodnutí členské základny respektujeme. V nejbližší době se sejde náš zastupitelský klub a budeme jednat o dalších krocích. Jsme odhodlání dál pracovat pro občany Plzeňského kraje, ať v koalici nebo v opozici," říká Rudolf Špoták, náměstek hejtmanky za Piráty.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Plzeňský kraj

Štítky: #koalice #ODS #Pavel Bosák #Plzeňský kraj #Rudolf Špoták

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.