Kauzy

Piráti z Prahy 6 vyzývají k řešení situace kolem Džbánu a získání areálu do majetku města

31. 01. 2022
Sdílet na Facebooku Tweet

Zastupitelský klub Piráti Praha 6 požaduje projednání situace kolem uzavření koupaliště Džbán na jednání zastupitelstva Prahy 6. Hlavním obsahem usnesení, které pirátští zastupitelé dnes předložili Radě městské části, je jasné odmítnutí změn územního plánu požadovaných Molepem. 

dzban vykoukal

„Náš postoj v souvislosti s Džbánem jsme opakovaně prezentovali veřejnosti. Nicméně nové informace týkající se vyděračských praktik společnosti Molepo, která se snaží si silou vynutit změnu územního plánu tak, aby na cenných pozemcích bylo umožněno vybudovat bytové domy, považujeme za nepřijatelné,“ říká lídr kandidátky Pirátů v Praze 6 Ondřej Vykoukal.

Piráti současně apelují, aby magistrát obnovil jednání se společností Molepo ve snaze přesvědčit investora, aby pozemky vydražené v roce 2012 prodal hlavnímu městu. Cenu této transakce by měl určit znalecký posudek.

„Zároveň vyzýváme místostarostu pro územní rozvoj Jakuba Stárka (ODS), aby nechal zpracovat studii sportovně relaxačního areálu v oblasti koupaliště Džbán,“ doplňuje předseda zastupitelského klubu Pirátů Ondřej Chrást.

Věcí se bude zabývat také zastupitelstvo hlavního města, zastupitelé v minulém týdnu rozhodli, že problematiku Džbánu projednají 24. února.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Praha 6

Štítky: #developer #Ondřej Chrást #Ondřej Vykoukal #Piráti Praha 6 #Praha 6

Související články

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.