Kauzy

Farský v čele kandidátky uvedl v omyl voliče i koaličního partnera

13. 01. 2022
Sdílet na Facebooku Tweet

Krajské sdružení České pirátské strany v Libereckém kraji se ostře ohradilo v aktuální kauze studijní stáže poslance STAN Jana Farského. Tamní Piráti kritizují, že o svých plánech nevykonávat řádně funkci ve Sněmovně věděl a přesto se ujal vedení společné koaliční kandidátky.

marek forster

Prohlášení Pirátů Libereckého kraje: Farský by měl uvolnit své místo ve sněmovně

Jan Farský kandidoval v Libereckém kraji  jako lídr společné kandidátky hnutí STAN a  Pirátů. Dlouhodobě bojujeme za to, aby se politici věnovali uvolněné funkci, do níž byli zvoleni,  na plný úvazek. To se projevilo i v celostátní koaliční dohodě s hnutím STAN před parlamentními volbami.

Pro Piráty v Libereckém kraji je nepřijatelné, aby lídr společné kandidátky porušil slovo dané voličům a půl roku strávil mimo poslaneckou sněmovnu. Ohrožuje to nejen sílu hlasu reprezentující v parlamentu náš kraj, ale také důvěru občanů v politickou práci. Koalici Pirátů a Starostů ve sněmovně zastupují jen dva poslanci za Liberecký kraj. Je pro nás nepředstavitelné, že jeden z nich bude několik měsíců mimo výkon své volené funkce. Dle dostupných informací věděl Jan Farský o kladném vyřízení své žádosti o studijní pobyt již na jaře 2021. Zamlčením úmyslu zúčastnit se jej, uvedl především voliče, ale i své koaliční partnery úmyslně v omyl.

Prioritou zvoleného zástupce musí být výkon svěřeného mandátu. Pokud má Jan Farský jiné priority, měl by uvolnit své místo v poslanecké sněmovně.

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Liberecký kraj

Štítky: #Jan Farský #Liberecký kraj

Související články

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.