Média

Lukáš Kolářík je náměstkem ministra vnitra a zůstává otevřený nápadům i kritice

06. 01. 2022
Sdílet na Facebooku Tweet

Piráti obsadili další z důležitých pozic v nové vládní administrativě. Bývalý poslanec a člen Výboru pro bezpečnost a obranu Lukáš Kolářík byl na přelomu roku jmenován náměstkem ministra vnitra Víta Rakušana. Lukáš už v minulosti prokázal houževnatost a tah na branku, když po čtyři roky ve Sněmovně bojoval za teritorialitu exekutorů a proti dluhovým pastem, včetně prosazenému zrušení zaostalé praxe dětských exekucí. Svůj příchod na ministerstvo a pozici pravé ruky ministra vnímá pochopitelně jako velkou výzvu.

kolis ministerstvo vnitra

Šéf jihočeských Pirátů patřil od začátku pandemie mezi ty zákonodárce, kteří se zasadili o přiznání kompenzačního bonusu dohodářům, přestože si to následně jako zásluhu klasicky přivlastnila politická firma agenta Bureše. Lukáš Kolářík se dlouhodobě obšírně zabývá bezpečnostními otázkami a potřebným rozvojem vzdělávacího sytému v ČR.

A jak vnímá Pirát dosud nepoznané prostředí ministerského úřadu? "Sice se ještě seznamuji s novými lidmi, procesy, objektem a přebírám agendu, už ale pracuji na zadaných úkolech. Aktuálně připravuji v součinnosti s Ministerstvem obrany a Úřadem vlády změnu statutu Ústředního krizového štábu, ve kterém jsem zároveň místopředsedou a úpravu jeho jednacího řádu. Také připravuji analýzu připravenosti naší kritické infrastruktury na nástup mutace omicron. Může se stát, že se za krátký časový úsek nakazí velké množství lidí a my potřebujeme udržet tuto infrastrukturu v plném chodu," napsal ke své agendě Kolářík.

Dlouhodobě se chce podílet na změně struktury státního IT a e-governmentu, aby byl Úřad konečně trochu přívětivější a nabídnul servis bez čekání, front a bez stovek vyhozených milionů. A kdo Lukáše poznal, ví že je hlava otevřená a dá se s ním mluvit v podstatě o čemkoliv. Tuto praxi nechce měnit ani jako ministerský náměstek: "Nadále zůstávám stejně otevřený jako jsem byl vždy. Máte-li tedy nějaké připomínky, kritiku nebo nápad na nějaké vylepšení, které by mohl rezort vnitra udělat, dejte mi určitě vědět."

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Lukáš Kolářík #Ministerstvo vnitra

Související články

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.