Aktuality

Pomůžeme lidem proti skokovému růstu cen energií

29. 12. 2021
Sdílet na Facebooku Tweet

Výkyvy v cenách energií trvají. Vláda proto pomůže podnikatelům i domácnostem. Pro podnikatele se rozšíří program Záruka v souvislosti s vynucenou změnou dodavatele energií.

rust energií

Domácnosti – mimořádné navýšení příspěvku na bydlení pro rok 2022 zohledňující odhad vývoje cen. Vláda zavede také mimořádnou okamžitou pomoc pro domácnosti, které se vlivem vysokých záloh za energie dostaly do hmotné nouze, a zavede nové dotační programy na podporu zateplení, výměny nebo pořízení kotlů, kamen nebo tepelných čerpadel.

Žádosti o mimořádnou pomoc pro domácnosti budou platné i zpětně za poslední čtvrtletí roku 2021, napravujeme tak chybu předchozí vlády, která příspěvek podmínila vznikem dluhu – nezaplacení faktury.

Jako Piráti chceme především co nejvíce zjednodušit podávání žádostí na ministerstvo, aby odpadl zbytečný stres, pomoc dorazila rychle a administrativa proběhla s co nejmenší náročností na množství zadávaných dat – nechceme také zahltit úřady maily. Je třeba zjednodušit formu, představit možnost žádat jednoduše on-line a zařídit vše uživatelsky přívětivě. O pomoc s těmito nároky požádáme koaliční partnery.

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #energetika #státní podpora #vláda

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.