Média

Nové vedení Mladého Pirátstva představuje svůj kurz a priority

09. 11. 2021
Sdílet na Facebooku Tweet

Pirátská strana je organizací, v níž mají tradičně zastoupení různorodé názorové proudy a skupiny, které spolupracují na prosazování transparentní liberální politiky. Jednou z důležitých složek je i Mladé Pirátstvo, usilující o zapojení mladých lidí do občanských a politických aktivit. A právě to si aktuálně do své Rady zvolilo nové vedení. Jaké jsou jeho priority?

stojanova mlade piratstvo

Sociální solidarita, moderní vzdělávání, životní prostředí, ochrana soukromí či právo na  informace jsou jen některé z oblastí, které si Mladé Pirátstvo vetklo mezi hlavní témata, které chce pokrývat. Vyplývá to z prohlášení nových členů jeho Rady a netají se svými ambicemi do budoucna. Ty staví především na dobrovolnické činnosti a entuziasmu mladších ročníků, které citelně postrádají zájem politických elit o své potřeby.

"Primárním cílem je etablovat Mladé Pirátstvo ve veřejném prostoru jako platformu mladých, liberálně smýšlejících lidí, se zájmem o pirátskou politiku, která jim dává prostor pro vlastní angažovanost a podporuje je v aktivním občanství. Chceme pokračovat v organizaci mezigeneračních setkání se seniory, ve snaze překlenout mosty, které někteří politici ve společnosti účelově staví. Máme ale i spoustu dalších plánů s osvětou v tématech, která jsou nám vlastní, jako je svobodný přístup jednotlivce k informacím, ochrana soukromí jednotlivce, transparence, vzdělávání, solidarita a tolerance či ochrana životního prostředí. Hlas mladých stále na mnohých politických úrovních chybí. Máme odhodlání, vizi i energii, to změnit," předestírá svůj pohled na věc nová předsedkyně Kateřina Stojanová. Ta byla zvolena do čela organizace ze čtyř kandidátů.

Mladé Pirátstvo se chce i nadále zaměřovat na sdružování mladých členů a příznivců Pirátské strany, vytvářet prostor pro diskuzi a iniciovat aktivity propojující jednotlivé generační a zájmové okruhy.

A že má vedení v tomto ohledu jasnou shodu dokládá i komentář čerstvého místopředsedy Vojtěcha Lukavce: “Přál bych si, aby se Mladé Pirátstvo stalo úspěšnou vlajkovou lodí původních pirátských hodnot. Máme velkou příležitost dokázat, že liberální prosociální politika v duchu respektu k jednotlivci, společnosti i životnímu prostředí je budoucností České republiky. Budeme i nadále poskytovat a rozšiřovat prostor pro mladé lidi, jejich konstruktivní nápady a návrhy řešení problémů, které nejen tuto generaci trápí. Nám to takhle nestačí.”

Další info a návod, jak se zapojit najdete na https://mladi.pirati.cz/.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Kateřina Stojanová #Mladé Pirátstvo

Související články

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.