Média

Povolební priority? Řešení rozpočtové krize či deagrofertizace státu

15. 10. 2021
Sdílet na Facebooku Tweet

Předsedové koaličních stran Pirátů a Starostů Ivan Bartoš a Vít Rakušan po společném jednání o programových prioritách ohlásili, že se ve středu 13. října setkají se zástupci koalice SPOLU. S tou budou jednat o programových prioritách a řešení současné ekonomické situace státu, nastaví také další směřování a průběh vyjednávání směrem ke vzniku nové demokratické vlády v zemi. 

bartos a rakusan bile kosile

„Řešíme primárně programové priority a vize, se kterými zítra jako koalice půjdeme na jednání se SPOLU. Samozřejmě probíráme i budoucí podobu vlády, kde dle koaliční smlouvy půjdeme cestou rovného rozdělení nároků na vládní posty v rámci naší koalice. Debaty o konkrétním obsazení resortů zatím neproběhly,“ sdělil na tiskové konferenci předseda Pirátů Ivan Bartoš. 

„Čísla o počtu ministerstev budou teprve předmětem jednání. Očekáváme nabídku od vítězné koalice. Kromě programových bodů jsme s Piráty probrali i možnosti setkávání programových týmů, a také jsme se věnovali náležitostem ustavující schůze Sněmovny. 

Doufáme, že i pan prezident, až se vrátí zpět do procesu, bude plně respektovat existenci demokratické většiny, která nabízí rychlé sestavení vlády v zájmu a prospěchu občanů. Musíme začít pracovat na řešení státního rozpočtu, postcovidovou obnovu či přípravu předsednictví v Radě EU,“ dodal předseda Starostů Vít Rakušan.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Ivan Bartoš #Piráti a STAN #Vít Rakušan

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.