Komentáře

Svoboda, respekt, spravedlnost a rovné šance pro všechny

08. 10. 2021
Sdílet na Facebooku Tweet

Svoboda jednotlivce je základní hodnotou, na které stojí náš program. Vezmeme stát oligarchům i jejich šedým eminencím. Dohlédneme, aby soudy měřily všem stejným metrem a udrželi si nezávislost.

pirstan vratme zemi budoucnost

Urychlíme a prosadíme přísnější tresty pro nejzávažnější zločiny, jako je například sexuální násilí. Česká společnosti zaručíme jednoduché a spravedlivé zákony založené na rovném přístupu ke všem občanům. S respektem k menšinám. Vnitřní svobodu země ochráníme i hrdým postojem v rámci Evropské unie, kam patříme. Nebudeme nikdy vazaly východních velmocí.

Zatočíme s korupcí a zajistíme průhledné hospodaření státu

Ke korupci se stát staví jako lenoch k dietě. Prsí se, že začíná cvičit, a přitom po nocích tajně chodí do ledničky. Stovky státních miliard se točí v bludném kruhu a vyrvat je zpět ze spárů zkorumpovaných politiků můžeme jen pomocí modernizace ve vyšetřování kauz. Ochráníme oznamovatele protiprávního jednání, kterým dnes často hrozí profesní a reputační likvidace. Využijeme komplexní a praktické nástroje osvědčené v Británii či Holandsku. Zregulujeme lobbing, zaklekávání a kontroly nasměrujeme na podvody než na omyly, jak bývá dnešní praxí. Nepřipustíme snížení trestů za korupci a hospodářskou kriminalitu nebo protekční podmínky pro jejich pachatele při výkonu trestu. Prosadíme změnu daňového řádu ohledně podvodů a praní špinavých peněz. Zvýšíme nezávislost soudů a státních zástupců, ale i postavení veřejnoprávních médií mimo politické vlivy. Nenecháme zločince, aby sami řídili své soudce.

 

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Piráti a STAN #sněmovní volby 2021

Související články

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.