Reportáže

Co je vlastně zač Marek Förster: Aby láska, respekt a morálka nebyla sprostá slova

05. 10. 2021
Sdílet na Facebooku Tweet

Co jsou vlastně zač lidé, kteří se v pirátských barvách uchází o přízeň voličů v nadcházejících sněmovních volbách? Jsou to lidé z masa a kostí, jako vy. Každý z nich má své kořeny, svůj příběh a hlavu. Je to pestrá směsice názorů a tvůrčího přístupu k řešení problémů, jimiž se každodenně zaobírá každý z nás. V našem seriálu vás seznámíme alespoň s některými z nich tak trochu jinak. Jak se vlastně vidí oni sami, co mají za sebou, co je formovalo a jaké mají plány? Dnes vám přiblížíme osobnost šéfa Pirátů v Libereckém kraji, který se uchází o přízeň voličů ze čtvrtého místa koaliční kandidátky.

marek förster

Vždycky mě bavilo všechno okolo počítačů a programování. Dnes v oboru dokonce i podnikám. Věřím, že počítače a dobře nastavené procesy v IT mají šetřit lidem čas a práci, proto se to snažím v praxi dovádět k dokonalosti. Vím, že plánovat je potřeba, ale málokdy se dá naplánovat samotný život, snažím se proto radovat z maličkostí a dílčích úspěchů. Mimo práci se amatérsky věnuji fotografování krajiny u nás v Jizerských horách, horské cyklistice a sjezdovému lyžování. Mám zálibu v elektronické hudbě, rád čtu cestopisy a sci-fi literaturu.Politiku jsem dlouhou dobu příliš nesledoval a moje angažmá v tomto směru začínalo a končilo volbami. Zlom u mě nastal po brutálním zásahu na CzechTeku 2005. Pocítil jsem velké rozčarování z toho, kdo, jak a kam vlastně vede náš stát. Čím více jsem se do toho nořil, tím více mě to poznání utvrzovalo, že svobody a morálky v politice ubývá a bez zapojení mladších lidí se nastolený trend nezmění. Již od začátku jsem po očku sledoval Českou pirátskou stranu, a nakonec jsem se po vzniku buňky v Libereckém kraji zapojil. Profesionálním politikům jsme tehdy byli k smíchu. Nás to ale bavilo, dávalo nám to smysl a začali jsme oslovovat další nadšence. Začal jsem Piráty brát jako jedinou opravdu demokratickou politickou platformu a prostředek ke změně stávajícího nastavení. A zdá se, že změna je možná.Dosud jsem žádnou veřejnou funkci nevykonával, možná je ale čas to změnit a zúročit tak mnohaletou práci. Přál bych si, aby i děti našich dětí mohly vychovávat ty své ve svobodném a bezpečném světě bez předsudků a mohly rozhodovat o své budoucnosti. Jsem pro minimalizaci zásahů státu do života občanů a očekávám od něj hlavně elementární servisní zázemí v oblastech vzdělávání, zdravotnictví a bezpečnosti. Stát nemá šmírovat soukromí a být ekonomickou koulí na noze lidí. Jsem pro jednoduchou a předvídatelnou legislativu, nižší daně a širokou aplikaci moderních technologií ve prospěch moderní, vzdělané a informované společnosti. Transparentnost ve státních financích musí být zárukou proti korupci a rozkrádání. Vrcholní politici a státní zaměstnanci musejí mít zpětnou vazbu a zodpovědnost za svá rozhodnutí. Přeji si, aby láska, respekt a morálka nebyly sprostá slova.

STÁHNĚTE SI E-BOOK CO JSME VLASTNĚ ZAČ

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Michal Chalupa

Štítky: #co jsme vlastně zač #Liberecký kraj #Marek Förster #Piráti a STAN #sněmovní volby 2021

Související články

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.