Reportáže

Co je vlastně zač Daniel Kůs: V diskuzi vznikají nejlepší tvůrčí myšlenky a řešení

26. 09. 2021
Sdílet na Facebooku Tweet


Co jsou vlastně zač lidé, kteří se v pirátských barvách uchází o přízeň voličů v nadcházejících sněmovních volbách? Jsou to lidé z masa a kostí, jako vy. Každý z nich má své kořeny, svůj příběh a hlavu. Je to pestrá směsice názorů a tvůrčího přístupu k řešení problémů, jimiž se každodenně zaobírá každý z nás. V našem seriálu vás seznámíme alespoň s některými z nich tak trochu jinak. Jak se vlastně vidí oni sami, co mají za sebou, co je formovalo a jaké mají plány? Dnes vám přiblížíme osobnost pirátského lídra kandidátky Plzeňského kraje Daniela Kůse..

dan kus na rybach

Miluji přírodu, cestování, rybaření a taky naše plzeňské pivo. Kromě toho se posledních šestnáct let věnuji podnikání na internetu, vybudoval jsem dva úspěšné startupy a při zaměstnání vystudoval právo. Myslím, že velkou inspirací mi byl dědeček, který mě vychoval a naučil respektu ke vzdělání i ke knihám. A také cestování, díky kterému jsem dostal šanci poznat celou řadu inspirativních lidí a vidět, jak funguje svět i za hranicemi naší země.

Politika se u nás doma vždycky hodně řešila. Pamatuji si, jak téměř všude, kde to bylo možné, hrál Hlas Ameriky nebo Svobodná Evropa. Část rodiny totiž žila v zahraničí, a tak jsme si s komunisty užili své. I z této zkušenosti pramenila motivace, abych v dospělosti do aktivní politiky vstoupil. Bylo to ještě před vznikem Pirátů v barvách ODS. A jsem za tu zkušenost a možnost porovnat dvě strany vděčný. O to víc si cením především toho, že u Pirátů je každý hlas skutečně slyšet, a i když se na všem s ostatními neshodneme, právě v diskusi vznikají nejlepší tvůrčí myšlenky a řešení.

S Piráty jsem se stal zastupitelem v Plzni a hlasy Plzeňáků mě poslaly také do druhého kola senátních voleb. Pokud teď dostanu šanci zastupovat občany Plzeňska příští čtyři roky v Poslanecké sněmovně, rád bych využil svého vzdělání a zkušeností především v oblasti ochrany životního prostředí, věnoval bych se digitalizaci státní správy a v neposlední řadě uplatnil své znalosti z oblasti internetového podnikání. Myslím totiž, že takové zkušenosti dnes ve Sněmovně chybějí.

STÁHNĚTE SI E-BOOK CO JSME VLASTNĚ ZAČ

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #co jsme vlastně zač #Daniel Kůs #Plzeňský kraj #sněmovní volby 2021

Související články

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.