Kauzy

Peksa: Český premiér nás okrádá o budoucnost. Zastavení dotací je reálná hrozba

21. 09. 2021
Sdílet na Facebooku Tweet

Kvůli Andreji Babišovi hrozí České republice zastavení veškerých evropských dotací. Podle pirátského europoslance Mikuláše Peksy to může nastat poté, co se české úřady nestihnou do středy 22.9. vyjádřit k tomu, jak zlepšily kontrolu střetu zájmů při rozdělování eurodotací.

buras stop dotace

“Podle průzkumu 4 z 5 Evropanů požadují, aby evropské dotace neproudily do zemí, kde bují korupce. Česká vláda musí vytvořit fungující nástroje pro předcházení střetu zájmů, aby zajistila, že Česko nebude jednou jednou z nich. V opačném případě bohužel můžeme čekat, že každého z nás bude premiérovo porušování zákonů stát až nepříjemně velké množství peněz. Kvůli Andreji Babišovi hrozí, že přijdeme o evropské peníze. Český premiér nás okrádá o budoucnost,” říká Mikuláš Peksa, který na premiérův střet zájmu dlouhodobě upozorňuje.

Už ve středu totiž českému ministerstvu pro místní rozvoj vyprší lhůta pro zaslání dopisu, kde se má mimo jiné vyjádřit i k prověřování 12 projektů dceřinných firem Agrofertu. Česko chtělo termín posunout, to ale Evropská komise nakonec neumožnila. “Jsem rád, že si Komise stojí za svým. Umělým protahováním ničeho nedosáhneme. Důvody pro odklad žádné nevidím, snad jenom fakt, se blíží volby a Andrej Babiš nechce, aby se opět pralo jeho špinavé prádlo veřejně,” uzavírá Peksa.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Agrofert #Babiš #dotace #EU #Evropská unie #Mikuláš Peksa #Ministerstvo pro místní rozvoj #střet zájmů

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.