Komentáře

Rolí ministra zdravotnictví je zajistit občanům hodnotu za peníze z daní a zdravotního pojištění

10. 09. 2021
Sdílet na Facebooku Tweet

Z Ústavy jsme povinni udržet kvalitní zdravotnictví, s bezplatnou a dobře dostupnou péčí praktických lékařů, fungující sítí nemocnic, důrazem na prevenci a připraveností na epidemie. Ale za 400 miliard ročně, které díky povinným odvodům občanů máme, a i v příštích letech mít budeme, lze solidárně zajistit i mnoho navíc – moderní léky, pomůcky, zdravotní služby, inovace. Samozřejmě, musíme si být vědomi toho, že veškerou nabídku moderní medicíny by nebylo možno zajistit ani za celý státní rozpočet, ba ani za celé HDP České republiky.

ondrej dostal

Aby veřejné zdravotnictví zůstalo udržitelným, musíme se svěřenými penězi hospodařit lépe, než je tomu nyní. Existuje prostor pro miliardové úspory díky elektronizaci a práci s daty, která umožní odstranit plýtvání v úhradách a také ušetřit náklady práce lékařů a sester.

Obrovský potenciál úspor veřejných rozpočtů dále vidím ve větším propojení zdravotnictví a sociální péče, kdy zdravotnictví často draze supluje péči o bezmocné lidi, kteří nikoho nemají, není o ně dostatečně postaráno v sociální oblasti a končí nám v nemocnicích.
 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Ondřej Dostál

Štítky: #Ondřej Dostál #zdravotnictví

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.