Aktuality

Senioři na palubě zpovídali Olgu s Ivanem

15. 07. 2021
Sdílet na Facebooku Tweet

Téměř 20  seniorů ale i mladších příznivců PIRÁTŮ měli koncem června 2021 příležitost neformálně se setkat při kávě s předsedou strany Ivanem Bartošem a místopředsedkyní strany Olgou Richterovou.

seniori ivan olga

Řadu otázek pozvaní zodpověděli už při svém představení se; např. historie a vznik strany,  její název a hlavně smyslu.  Hnutí PIRÁTI vzniklo ve Švédsku a smyslem je vytvoření a udržení svobodné společnosti. 

Jeden z prvních dotazů se týkal zadlužení ČR a co nás v důsledku toho čeká.  Všichni patrně pociťují, že se ČR zadlužila více, než musela. Řešení nebude úplně jednoduché, ale kombinací několika faktorů, jako např. rozumné využití prostředků EÚ, podpora investic, ale i spoření ve veřejném sektoru by mělo  pomoci.  Sociální služby by měly nadále fungovat. 

Další otázky se týkaly přijetí EURA, vztahu k NATO, k uprchlíkům a další závažná témata. 0 přijetí EURA zatím uvažováno není. Pokud jde o NATO, tak je třeba si stále uvědomovat, že bezpečnost není samozřejmost a to platí pro celou Evropu.  Pokud jde o uprchlíky, tak postup je jasný, tzn. pouze legální uprchlíci, k čemuž slouží azylové řízení. 

Usilovně bylo diskutováno i o sociálních oblastech. Témata jako byty pro mladé, vliv cen na životní úroveň ale i nelehké postavení neziskových organizací, kde znalosti a zkušenosti paní Olgy Richterové byly mimořádné. 

Vystupování obou pozvaných představitelů strany PIRÁTŮ bylo velmi milým a lidským setkáním, bez frází, bez kličkování a v momentě, kdy zaznělo, že některé praktiky předvolebního boje z etických důvodů nepraktikují, tak souznění bylo přímo cítit.  

Díky za mimořádný zážitek,  mimořádné lidi a  naději, kterou tito lidé pro nás přinášejí.

Autorka je aktivní Seniorkou na palubě

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Eliška Kadaňová

Štítky: #Ivan Bartoš #Olga Richterová #Senioři na palubě

Související články

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.