Média

Cizí země napravují přešlapy vlády: Piráti zaslali poděkování Francii, Německu i Izraeli za poskytnuté vakcíny proti covidu

08. 03. 2021 | 8 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Místopředseda Poslanecké sněmovny za Piráty Vojtěch Pikal zaslal dopis velvyslancům Francie, Německa a Izraele, ve kterém vyjádřil poděkování za dodávku vakcín proti onemocnění covid-19 do České republiky. Poděkování také adresoval předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyen za to, že Česko dostane přednostně dalších 100 tisíc dávek v rámci příští unijní dodávky. Piráti ale upozornili zároveň na to, že je tristní, aby zahraniční státy musely napravovat neschopnost vlády Andreje Babiše. Právě ta je totiž zodpovědná za kritickou situaci v naší zemi, i když jí Piráti od jara předkládali řadu plánů a návrhů, jak s pandemií bojovat. Vláda nebyla schopná včasně zajistit například ochranné a hygienické zdravotní pomůcky, testy, vakcíny ani injekční stříkačky pro aplikaci. 

pikal-prosklena strecha

„Potvrzuje se, že právě ve chvíli největšího ohrožení poznáváme obětavou i velkorysou pomoc a skutečnou podstatu našich přátelských a spojeneckých vztahů. Věřím, že tuto krizi překonáme jen vzájemnou spoluprací – a to bez ohledu na hranice a další rozdělující faktory. Za skutečné dary se sluší poděkovat. Beru to jako samozřejmost,” uvedl Vojtěch Pikal. 

„Tento dar od našich partnerů z rodiny demokratických států je opravdovou pomocí, obzvlášť v kontextu toho, že se ještě fakticky žádná země zcela nevypořádala s pandemií. Přesto se rozhodli nám poslat vakcíny ze svých zásob. Přál bych si, aby tahle ukázka solidarity byla do budoucna inspirací pro ostatní, a tedy i pro nás. Mrzí mě ale, že České republika tuto podporu vůbec potřebuje. Je to bohužel výsledek ročního boje s pandemií v podání této vlády, která v ochraně svých občanů zcela selhala,” dodal místopředseda Výboru pro evropské záležitosti František Kopřiva. 

Francie zaslala České republice 100 000 dávek vakcíny, německé spolkové státy Sasko, Bavorsko a Durynsko dohromady 15 000 dávek a Izrael pak 5 000 dávek. 

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #EU #koronavirus #vakcinace

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.