Komentáře

Stojíme na počátku čtvrté vlny a přísnějších opatření. Vyzýváme vládu k zajištění masivního testování a očkování

23. 02. 2021 | 2 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Je důležité, abyste znali situaci, o které hovoří i odborníci. Česká republika se nachází v křivce exponenciálního růstu a začíná čtvrtá vlna epidemie Covid-19. Skutečný počet nakažených již přesáhl všechny předchozí vrcholy. S výjimkou tří drobných zemiček máme největší počet nakažených na 100 tisíc obyvatel na světě. Dosavadní opatření nestačí na potlačení šíření britské mutace. Během letošního roku budeme s velkou pravděpodobností čelit i jihoafrické mutaci.

ivan bartos-olga-mikulas-mikrofony

Nechci nikoho strašit, taková je zkrátka realita. Není jiné možnosti, než zasáhnout a skutečně dostat šíření viru pod kontrolu. Je nepochybně pro nás všechny výhodnější, pokud bychom jako lidé dokázali táhnout za jeden provaz, na pár týdnů vydržet přísnější opatření a zabránit nejhoršímu. K tomu ale potřebujeme, aby vláda realizovala funkční opatření. Nejsou přitom nijak nesplnitelná a věřím, že jsou jen malou daní za to, že se ze současné situace dostaneme.

Co potřebujeme?
Zejména neprodleně rozšířit nošení bezpečnější formy ochrany úst ve všech situacích, kdy je vyšší riziko nákazy. Zajistit dostupnost respirátorů zejména české výroby a podpořit hmotně či finančně lidi, kteří si je nemohou dovolit. Neprodleně začít testovat ve firmách a všech dalších organizacích. Stát musí toto testování finančně podpořit. Vláda musí okamžitě zahájit logistickou, organizační a komunikační přípravu na masivní očkování. Současný stav je zcela nedostatečný. Podrobné návrhy jsme připravili v dokumentu, který jsem na dnešním online jednání předal premiérovi Babišovi a zástupcům vlády.

Nenacházíme se jako lidé a společnost v lehkých časech. Jsem si toho plně vědom. Jsem si vědom osudů a příběhů mnohých z vás. Lidé přicházejí o práci, provozy či firmy. A co hůř, přicházejí o své blízké. Tyto časy nejsou u konce. Ale děláme a uděláme vše proto, abychom je mohli nechat jednou pro vždy za sebou. Vyjdeme z toho silnější. Věřím tomu.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Ivan Bartoš

Štítky: #covid 19 #Ivan Bartoš #koronavirus #krizový plán #nouzový stav

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.