Kauzy

Sexuální orientace jako důvod k diskriminaci? Zastupitelstvo Mikulova nepřímo podporuje zóny bez LGBT, říká Kolaja

18. 02. 2021 | 14 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Zastupitelé Mikulova dnes prodloužili partnerskou smlouvu s polským městem Tuchóv, které zavedlo tzv. zóny bez LGBT. Ty diskriminují mimo jiné gaye a lesby, kteří jsou tak prakticky vyháněni ze svých domovů. Dle pirátského místopředsedy Evropského parlamentu Marcela Kolaji tak zastupitelé Mikulova nepřímo podporují diskriminaci na základě sexuální orientace.

lgbt_puzzle

„Na vypovězení partnerské smlouvy Piráti upozorňovali již v létě minulého roku. Polské zóny bez LGBT jsou pro mě ve dvacátém prvním století nepřijatelné. Vyhánět lidi z jejich vlastních domovů na základě sexuální orientace je nepřípustné,“ komentuje Kolaja.

Současná vládní strana Právo a spravedlnost dlouhodobě stigmatizuje skupinu LGBT. V průběhu minulého roku byly zejména ve východních částech země vyhlášeny ‚zóny bez LGBT‘. Postup hlasitě odsoudila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen.

„Vedení Mikulova dnes bohužel smlouvu s Tuchówem nevypovědělo. Zastupitelé města nerozhodli o ničem menším, než že diskriminace lidí má v Evropě své místo. To jednoznačně odsuzuji,“ uzavírá Kolaja.

Mikulovská radnice nyní bude prověřovat, jaká situace panuje v polském Tuchówě. Po přípravě podkladů otázku znovu projednají zastupitelé jihomoravského města.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #LGBT #LGBT zóny #Marcel Kolaja #mikulov #Polsko

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.