Komentáře

Tomáš Martínek: Strašidlo očkování a nesmysly Antivaxu

10. 02. 2021 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Antivax hnutí si dalo práci a sestříhalo video nazvané "Pozor na očkování - každý se musí rozhodnout sám" a využilo různé záběry dezinformátorů či odpůrců očkování a snaží se šířením videa řetězovými e-maily lidi odradit od očkování.

antivax

Ve videu se objeví záběry Dr. Carrie Madej, jejíž videa jsou rozebírána na zde. Dále se zde objevuje německý poslanec Wolfgang Wodarg, který už v březnu 2020 tvrdil, že se pandemie nijak neprojevila na počtu úmrtí. Podrobněji se jeho slova rozebírají v článku HOAX: Jak se dělá pandemie - dnes již jsou k dispozici jasné statistiky, které ukazují výrazný počet nadúmrtí oproti dlouhodobému průměru i posledním letům.

Dále se ve videu objevují záběry italského lékaře v důchodu Dr. Roberta Petrella, kontroverzního Dr. Rashida Buttara, lékárníka Stefana Montanariho, Dr. Waltera Webera, jehož dokument "Stop World Control" byl podroben důkladné analýze, Dr. Sucharita Bhakdiho, nebo Dr. Andrewa Kaufmana. Veškeré články jsou v odkazech.

Je zde také zmíněná známá smyšlená citace Billa Gatese o plánu na snížení světové populace.

Podle některých odhadů vakcíny snižují riziko těžkého průběhu nemoci COVID-19 až více než o 90 % a snižují riziku přenosu o zhruba 70 %. Konkrétní data včetně délky imunity potvrdí až dlouhodobější studie, odhaduje se ovšem, že riziko těžkého průběhu se sníží dlouhodoběji, protože tělo se s danou nákazou potkalo.

I když bych byl rád za lék, který by výrazně snížil úmrtnost na rychle šířící se koronaviru SARS-CoV-2, obávám se, že to ještě chvíli potrvá. Proto v tuto chvíli vidím jako možnost, jak se vypořádat s tímto čínským šmejdem a vrátit se k normálnímu životu, očkování. Na druhou stranu musí zůstat očkování dobrovolné a každý se musí rozhodnout sám, ale bohužel bez většího počtu imunních lidí s lehčími průběhy nemoci asi zdravotnímu systému neodlehčíme.

P. S. Relevantní video , které vysvětluje nové typy vakcín je například zde.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Tomáš Martínek

Štítky: #covid 19 #dezinformace #koronavirus #očkování #Tomáš Martínek

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.