Aktuality

Senioři na palubě boří mýty o Pirátech

09. 02. 2021 | 3 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Myslíte si, že Česká pirátská strana je jen pro mladé? Toužíte po tom, aby mezigenerační komunikace začala skutečně fungovat? Hledáte prostor pro vzájemnou diskuzi s odborníky, politiky, seniory? Už hledat nemusíte. Koncem loňského roku odstartoval projekt Senioři na palubě, jehož cílem je vzájemné propojení Pirátů a střední i starší generace.

seniori_na_palube

“Přivedli nás na svět, přivedli na svět naše rodiče. Společně nás vychovali, vyrůstali jsme v jejich životním příběhu. Je na čase jim to vše vrátit.”

Projekt Senioři na palubě si klade hned několik cílů. Seniorům se jednak snaží nabídnout přehledné a srozumitelné odpovědi na otázky, které je skutečně zajímají. Mimo to nabízí střední a starší generaci prostor pro seberealizaci, zapojení se do přednášek, kurzů či workshopů. Nesmíme zapomenout ani na pirátské paluby neboli místa pro vzájemné setkávání.

A jak to všechno začalo? Náš dvaasedmdesátiletý pirátský podporovatel Antonín Pokorný z Krušných hor měl nápad propojit seniory z Ústecka a zapojit je do aktivit kolem Pirátské strany. A tak vymyslel facebookovou stránku „Piráti pro máti“. A protože se začali hlásit nejen matky, ale i otcové, přejmenovali jsme projekt na Seniory na palubě. Nápad se nám všem zalíbil natolik, že jsme se vrhli do jeho realizace.

Projekt Senioři na palubě se rozjíždí v několika oblastech. Aktuálně hledáme ambasadory, dobrovolníky a odborníky. Ambasador je kdokoliv ve věku 60+, kdo bude pomáhat s navazováním kontaktů a zakládáním Palub neboli krajských klubů pro seniory. Ambasador bude společně s dobrovolnickým týmem tyto kluby naplňovat programem (od přednášek, kurzů, workshopů, autorských čtení či projekcí, až po výlety a zábavu všeho druhu).

Dobrovolníkem se může stát kdokoliv, kdo rád pracuje s lidmi. Odborníkem pak může být kdokoliv s praxí v oboru nebo v tématech, která se seniorů přímo dotýkají. Odborníci budou pořádat přednášky a další aktivity pro seniory a pomohou seniorům s formulací jednotlivých bodů volebního programu.

Na Palubách se nebude řešit pouze politika. Budou to místa setkávání, vzdělávacích i volnočasových aktivit.

Znáte ve svém okolí seniory, které by mohla Paluba a Senioři na palubě zajímat? Dejte jim o nás vědět!

Pokud se chcete zapojit, kontaktujte svou krajskou koordinátorku, Evu Novákovou na telefonu 775 666 988 nebo e-mailu eva.novakova@pirati.cz

Navštivte facebookovou stránku Seniorů na palubě

Chystáme pro vás také Online setkání dobrovolníků a ambasadorů z Vysočiny

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Antonín Pokorný #Olga Richterová #Piráti pro máti #senioři #Senioři na palubě

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.