Média

Zruší Piráti EET a proč se mluví jen o 3. a 4. vlně?

13. 01. 2021 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Piráti dlouhodobě bojují za férové rovné podnikatelské prostředí i ochranu malých živnostníků či obchodníků. Projekt EET proto kritizujeme už od jeho vzniku a zasazovali jsme se o jeho silné omezení a přepracování, aby nedocházelo k šikaně poctivých provozů, ale zároveň bylo bráněno daňovým únikům i plundrování peněženek běžných občanů.

NE-EET

Odmítáme 3. a 4. vlnu evidence tržeb, tedy její rozšíření například na řemeslníky, kadeřnice či lékaře. Evidenční povinnost drobné podnikatele neúměrně zatěžuje, ať už se jedná o seniory, ženy přivydělávající si na mateřské nebo začínající podnikatele. Oproti tomu vyjímá řadu podnikatelů, například z oblasti dopravy nebo sázkových her, kteří dosahují obrovských tržeb. To je v rozporu se zásadou rovnosti a jedná se o diskriminaci. Podali jsme proto spolu s dalšími opozičními stranami i stížnost k Ústavnímu soudu, nyní se čeká na jeho rozhodnutí - to výrazně ovlivní budoucnost a podobu evidence tržeb, závěry soudu zatím nelze předjímat.

Jak následně s celým projektem EET naložit, zveřejníme po důkladné analýze v rámci volebního programu, koaliční smlouva se STAN pouze stanovila základní teze, které dále dopracujeme v rámci resortních týmů. 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #EET #ekonomika #ústavní soud

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.