Aktuality

Piráti zvolili dvojku pražské kandidátky pro sněmovní volby, stal se jí předseda poslaneckého klubu Jakub Michálek

11. 01. 2021 | 2 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Piráti si po třídenním hlasování zvolili dvojku pražské kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny. Stal se jí předseda poslaneckého klubu Jakub Michálek, který získal přes 79 procent odevzdaných hlasů (136 ze 171). K získání druhé pozice na kandidátce byla třeba podpora více než 50 procent hlasujících.

michalek-valdstejn

„Chtěl bych poděkovat všem Pirátům a Pirátkám z krajského sdružení Praha za velkou podporu, která mě potěšila. Velmi si toho cením a vnímám ji jako závazek. S Olgou se z působení ve sněmovně velmi dobře známe, takže naše spolupráce jistě bude fungovat skvěle. Mým hlavním cílem bude podstatně vylepšit náš volební výsledek z roku 2017. Piráti v Praze musí usilovat o vítězství,“ uvedl ke svému zvolení Jakub Michálek.

Nominaci na dvojku kandidátky Jakub Michálek získal od statutární místopředsedkyně a lídryně pirátské sněmovní kandidátky Olgy Richterové, kterou krajská sdružení vybralo v prosinci 2020.

O dalších místech pražské kandidátky budou Piráti rozhodovat v hlasování v průběhu tohoto týdne. O pozici 3. a 4. se uchází celkem 11 členů a členek včetně současných poslanců Dany Balcarové, Ondřeje Profanta a Jana Lipavského. V případě, že Piráti odsouhlasí koalici s hnutím Starostové a nezávislí, třetí místo kandidátky by podle dohodnuté koaliční smlouvy připadlo nominantovi STAN, zvolení Piráti by obsadili pozice 4. a 5. na společné kandidátce.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Praha

Štítky: #Jakub Michálek #sněmovní volby 2021

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.