Reportáže

Mikuláš Peksa: Klobásu mi na Štědrý večer rodina nedovolí

24. 12. 2020 | 2 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Po několika měsících náročné práce dopadla vánoční atmosféra i na pirátského europoslance a předsedu Evropské pirátské strany Mikuláše Peksu. Ten prozradil, jak tráví Štědrý večer a proč připomíná jeho večeře seriál Teorie velkého třesku.

PF 2021

„Stejně jako v ostatních rodinách, tak i u nás se na štědrovečerní večeři tradičně podává řízek s bramborovým salátem. Já osobně bych večeři trochu zpestřil a k salátu bych si rád dal vinnou klobásu, bohužel ostatní členové rodiny můj návrh zatím nesdílí,“ přiznává pirátský europoslanec Mikuláš Peksa. Vánoční svátky jsou pro něj výjimečné hlavně tím, že má příležitost sejít se v klidu s rodinou a sourozenci, se kterými sdílí víc, než jen geny.

„Naše rozmluvy se často protáhnou i na dlouhé hodiny a jelikož jsme spolu se ségrou a bráchou všichni tři bývalými studenty Matematicko-fyzikální fakulty a máme podobné smýšlení, o zajímavá témata není nouze. Za jeden den tak stihneme probrat vše od nových objevů ve vědě přes politiku až po aktuální společenská témata. Bez nadsázky by se dalo říct, že to u nás doma během vánočních svátku vypadá jako scénka ze seriálu The Big Bang Theory. Po svátcích se tak cítím nejen odpočatě, ale taky dost myšlenkově obohacen,“ prozrazuje.

Šťastný nový rok přejí pirátští europoslanci!

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #europoslanci #Mikuláš Peksa

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.