Aktuality

Karika složí mandát krajského zastupitele, bude se věnovat obvodu Ústí n/L – město. Nahradí ho Ryšavý

22. 12. 2020 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Karel Karika (PRO! Ústí / Piráti) se v minulém týdnu stal staronovým místostarostou městského obvodu Ústí nad Labem – město.

karika rysavy

„Změny v Radě jsou důsledkem ztráty důvěry a dlouhodobé špatné spolupráce v koalici. Není pro mě snadné opouštět své zaměstnání v charitě - Dům svatého Materny je mé vypiplané dítko a poslání. Tak ale vnímám také pozici uvolněného politika,“ říká Karel Karika, který také ještě do konce roku složí svůj mandát krajského zastupitele a bude se soustředit na službu městskému obvodu.

Karel Karika se tím vrací do funkce po dvou letech. „Myslím si, že nejlépe můžu městu posloužit právě z pozice místostarosty obvodu. Chtěl bych mimo jiné přispět i k lepší komunikaci a spolupráci s občany a navázat na práci, kterou jsem předtím dělal jako místostarosta a pověřený starosta. Na rozdíl od toho, co zde bylo doposud zvykem, hodlám pracovat s vizí – ne jako úředník, ale jako někdo zvolený občany, tedy plnit potřeby veřejnosti a obyvatel obvodu. Mám v úmyslu znovu zavést používání aplikace Lepší místo, chci zapojit občany do participativního rozpočtování a vůbec rozhodování. To jsou ty hlavní z těch důvodů, proč jsem znovu vstoupil do téže řeky. Moje předchůdkyně toto zuřivě ignorovala a zastupitelstvo si přálo změnu. Další projekty ještě musím projednat s koaličními partnery,“ dodává Karel Karika, který vzhledem ke svému vhledu do problematiky prozatím ponechá působnost v krajských Výborech pro sociální záležitosti a národnostní menšiny.

Za Karla Kariku Lukáš Ryšavý
V krajském zastupitelstvu Kariku nahradí Lukáš Ryšavý, student územního plánování a rozvoje z Mostu. „Pro krajské volby jsem byl garantem programového bodu územní plánování a rozvoj. Věřím, že s kolegy z klubu i našimi zástupci v komisích a výborech se nám podaří k přispět k tolik potřebné transformaci kraje,“ uvádí Lukáš Ryšavý. „I přesto, že jsme v opozici, kolegové zastupitelé již prokázali, že jsme opozicí konstruktivní. Jako pirátský zástupce ve výboru pro kulturu a památkovou péči bych se mimo jiné rád zaměřil na kontrolu financování příspěvkových organizací. Když se škrtá, kultura je většinou na řadě jako první. Kulturní organizace by neměly být trafikami pro vysloužilé politiky. Finance musejí být vynakládány efektivně a plynout tam, kde mají smysl. Přece jen je kultura odrazem té společnosti, kterou tvoříme.“

Více informací na www.piratiuk.cz.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Ústeckého kraje

Štítky: #Karel Karika #Piráti v krajských zastupitelstvech #Ústecký kraj

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.