Aktuality

Obdarujte i vy potřebné: Primátorská adventní sbírka v Praze přinesla 1200 kilogramů potravin

21. 12. 2020 | 3 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Nově vyhlášená primátorská adventní sbírka skončila úspěchem, kdy se podařilo nasbírat 1200 kilogramů potravin a hygienických potřeb. Sbírku, které udělil záštitu primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib, pořádal Nadační fond humanitární pomoci ve spolupráci s Potravinovou bankou Praha. Shodu s termínem konání jednání zastupitelstva hlavního města využili také zastupitelé ze všech politických klubů a přispěli také do sbírky.

eva ticha-sbirka

Pražané mohli do sbírky přispět trvanlivé potraviny nebo hygienické potřeby, které byly předány Potravinové bance v Praze. „Celkem se sesbíralo asi 1200 kilogramů zboží. Především drogerie je pro matky samoživitelky hodně nákladná. Ale i samotné potraviny jsou velkou pomocí,“ okomentovala výsledek sbírky ředitelka Potravinové banky Praha Věra Doušová.

Potraviny mohli Pražané nosit na dvě odběrná místa – před budovu magistrátu a před obchodní centrum Eden Vršovice. Podle Doušové se více potravin sesbíralo před magistrátem, protože do sbírky se zapojila také zahraniční velvyslanectví.

Úspěšný první ročník si pochvaloval také iniciátor sbírky a zastupitel hlavního města Martin Arden. „Mám velkou radost, že se nám ve velmi krátkém čase podařilo sbírku uspořádat. Původní nápad přišel na začátku tohoto měsíce, proto jsme se obávali, jestli sbírku stihneme zorganizovat. Moc si vážím toho, že kromě obyčejných lidí se ke sbírce připojili kolegové ze zastupitelstva. Všem bych chtěl za potravinové příspěvky poděkovat,“ ocenil Arden.

Zastupitel připomíná, že kdo se nemohl osobně dostavit ve čtvrtek, stále může pomoci finančně, a to na transparentní účet 2301898773/2010 Nadačního fondu humanitární pomoci, na který Pražané přispěli více jak 44 tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Praha

Štítky: #charita #Martin Arden #Praha

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.