Média

Olga Richterová se stala jedničkou Pirátů pro sněmovní volby v Praze

17. 12. 2020 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Piráti si po pětidenním hlasování zvolili jedničku pražské kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny. Stala se jí statutární místopředsedkyně strany Olga Richterová, která získala přes 90 procent odevzdaných hlasů (150 ze 166). K získání pozice lídryně byla třeba podpora více než 50 procent hlasujících. Olga Richterová povede pražské Piráty do voleb poprvé, při předchozích volbách do sněmovny v roce 2017 byla čtyřkou kandidátky v Praze.

olga richterova-sloup

„Chtěla bych poděkovat všem Pirátům a Pirátkám z krajského sdružení Praha za projevenou důvěru. Těším se na všechno, co přijde. S hrdostí na vše, co jsme doposud dokázali, budu vést Piráty v Praze k ničemu menšímu než k vítězství ve volbách. Čeká nás velké množství práce a těší mě, že na ni budeme celý tým. Pokud se podaří dojednat i koalici se STAN, oč usiluji, staneme se silou, která bude moci přinést změnu k lepšímu celé zemi,“ uvedla ve svému zvolení Olga Richterová.

O dvojce pražské kandidátky budou Piráti rozhodovat v hlasování začátkem roku 2021, nominaci od Olgy Richterové získal předseda pirátského poslaneckého klubu Jakub Michálek, který tuto nominaci přijal a tím potvrdil, že se o post bude ucházet. Michálek vedl pražskou kandidátku v předchozích sněmovních volbách.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Praha

Štítky: #Jakub Michálek #lídr #Olga Richterová #Praha #sněmovní volby 2021

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.