Aktuality

Pochybnosti kolem likvidace Vzdělávacího a informačního centra Prahy 5 zůstávají, rada městské části zánik svěřila dosavadní ředitelce

26. 11. 2020 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Rada městské části Praha 5 na svém středečním jednání navrhla, že likvidátorem Vzdělávacího a informačního centra Prahy 5 bude jeho dosavadní ředitelka Mgr. Jana Frischmannová. Tuto nominaci na posledním jednání zastupitelstva Piráti hlasitě kritizovali.

radnice praha 5

Piráti Praha 5 prosazovali, aby k jmenování likvidátora došlo na základě návrhu zastupitelstva. To však neprošlo, a byl prohlasován návrh TOP 09, že likvidátor včetně výše jeho odměny bude jmenován správní radou pouze na základě návrhu Rady MČ Praha 5.

“Naše obavy se ukázaly být oprávněnými, protože paní starostka Renáta Zajíčkova (ODS) si nakonec prosadila svou a nominovala na post likvidátorky dosavadní ředitelku, která ovšem nemá žádné prokazatelné zkušenosti s likvidací společností a víme, že veškerou finanční a účetní agendu pro VIC vykonávaly externí firmy,“ pozastavuje se nad podivnou nominaci zastupitel Pirátů Karel Bauer.

Podle Pirátů je tento postup velmi problematický a budí dojem, že radnice se snaží za každou cenu zajistit, aby při likvidaci nebyl nalezen nějaký kostlivec ve skříni.

"Z logiky věci musí likvidátor v prvé řadě hájit zájmy svých věřitelů, což je v tomto případě zřizovatel – městská část, která tuto společnost po celou dobu také štědře financovala. Paní ředitelka jako likvidátor však bude v prvé řadě hájit veškerá svá dosavadní rozhodnutí, která ve vedení VIC učinila," komentuje situaci kolem jmenování předseda kontrolního výboru Štěpán Rattay (Piráti).

Více informací o zrušení VIC naleznete v tiskové zprávě z průběhu posledního ZMČ dne 10.11.2020.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #praha 5 #Štěpán Rattay

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.