Aktuality

Nový pavilon Nemocnice Pelhřimov se postaví v pasivním energetickém standardu

26. 11. 2020 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Krajský projekt výstavby nového pavilonu dětského, gynekologicko-porodnického a neurologického oddělení Nemocnice Pelhřimov bude podpořen finančními prostředky Evropské unie, a to částkou téměř 50 milionů Kč. Nová šestipodlažní budova, jejíž výstavba byla zahájena začátkem listopadu 2020 a měla by být dokončena nejpozději počátkem roku 2023, bude splňovat parametry pasivního energetického standardu, což hrálo klíčovou roli pro získání dotace.

1. náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Hana Hajnová

O získání dotace nyní informovalo Ministerstvo životního prostředí, které je řídícím orgánem Operačního programu Životní prostředí 2014–2020, Kraj Vysočina. V tuto chvíli Státní fond životního prostředí ČR ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí připravuje vydání Rozhodnutí o poskytnutí dotace. Jedná se o objekt s minimální potřebou tepla na vytápění a velmi dobře tepelně izolovanou obálkou budovy. Konstrukce je navržena bez tepelných mostů, a tak zaručuje minimalizaci tepelných ztrát a tepelnou pohodu. Realizací projektu dojde rovněž ke zlepšení vnitřního prostředí pro pacienty a personál, zefektivnění provozu nemocnice a zlepšení kvalitativního standardu poskytované péče.

„Kraj Vysočina se dlouhodobě zajímá o sledování nových technologií a trendů v oblasti energetiky, proto je i téma budování objektů s minimálními nároky na spotřebu energie součástí Územní energetické koncepce Kraje Vysočina,“ uvádí náměstkyně hejtmana pro oblast regionálního rozvoje, územního plánu a stavebního řádu Hana Hajnová (Piráti).

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií – Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Hana Hajnová #Kraj Vysočina #nemocnice #zdravotnictví #životní prostředí

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.