Média

Zdraví řešíme teď: Rozvolňování. Můžeme si oddechnout, nebo zůstat na pozoru?

25. 11. 2020 | 4 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Vláda rozvolňuje, což je znamením, že se situace napříč republikou začíná zlepšovat, stále však vidíme regiony na stupni 4 nebo 5 podle vládní škály PES. Naštěstí nedochází k prudšímu nárůstu nemocných, situace  se ale může kdykoli změnit. Tým zdravotnictví přináší další porci informací, se kterými zůstaneš v obraze!

ZDR-25.11.

Situace v úterý 24. 11. 2020

  • Celkem hospitalizováno bylo 5 497 pacientů
  • Hospitalizovaní tvoří 6,6 % z celkem pozitivních
  • Na JIP je hlášeno 918 osob, 435 na plicních ventilátorech, 23 v nejtěžším stavu na mimotělním oběhu
  • Podíl osob v těžkém stavu z celkového počtu hospitalizovaných je 15%.
  • Potvrzeno 60 úmrtí, průměrný věk je 79 let.

Necháš se očkovat?
Velké téma, které hýbe společností, je vakcína a povinné či nepovinné očkování, které chystá vláda. Za Piráty žádáme, aby vakcína byla dobrovolná a bezplatná tak, aby se mohli naočkovat všichni, kdo chtějí.

V legislativním řízení se právě projednává zákon, který řeší úhradu vakcíny z veřejného zdravotního pojištění. Nestanovuje žádnou povinnost nechat se očkovat, nebo jakoukoliv jinou bariéru. Nicméně Olga Richterová a Petr Třešňák budou finální podobu zákona bedlivě hlídat.

Stanovisko Pirátů k povinnému očkování najdete ZDE.

Piráti pomáhají 
Covidová krize dopadá nejvíc na ty nejslabší. Blíží se Vánoce a ty nebudou v některých rodinách vůbec jednoduché. Rozhodli jsme se proto zorganizovat sbírku pro ty, kteří pomoc nejvíc potřebují. Je kolem nás spoustu rodičů samoživitelů, osamělých seniorů a dalších, které současná opatření připravila o příjem i veškeré úspory , ale na pomoc ze sociálního systému nedosáhnou. 

Informuj se!

Vakcína proti Covidu na obzoru?
Server zdravé zprávy vysvětluje proces uvedení vakcín na trh a problematiku jejich bezpečnosti. Hned tři vakcíny už úspěšně prošly třetí, tedy klinickou fází. O zákonitostech klinických studií vakcíny proti Covidu si přečti ZDE.

Etika krizového vývoje
Člen resortního týmu Zdravotnictví, JUDr. Ondřej Dostál sepsal informace o COVID-etice k prioritizaci přístupu ke intenzivní péči, kdyby v zimních měsících přeci jen nastal italský scénář. Článek ZDE.

Vládní Covid portál
Neuvěřitelné se stalo skutkem. Vláda spustila nový web, kde by měl každý najít aktuálně platná opatření proti šíření koronaviru. Tak určitě mrkni ZDE!

Pro tento týden je to vše. Buďme obezřetní, opatrujme sebe a své blízké a pomáhejme lidem v okolí a těm, kteří to nejvíc potřebují!

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #koronavirus #Zdraví řešíme teď

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.