Komentáře

Mikuláš Ferjenčík: Lži a manipulace Andreje Babiše o slevě na poplatníka

23. 11. 2020 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Andrej Babiš se tradičně nedokáže podívat pravdě do očí a uznat vlastní selhání, a tak kolem sebe kope, lže a obviňuje druhé. Pojďme si zrekapitulovat  několik nesmyslů, které nyní šíří o slevě na poplatníka. 

ferjencik a babis kolaz

1) "Bude se zneužívat" to je nesmysl, není to bonus, nikdo nedostává peníze navíc, pouze neplatí daň z příjmu.

2) "Stojí 138 miliard" - můj návrh stojí navíc 35 miliard, návrh Andreje Babiše 88 miliard, tvrdit, že ten můj je rozpočtový problém, je chucpe.

3) "Snížení sazby narozdíl od slevy pomáhá živnostníkům" - Je to naopak, sleva snižuje daně živnostníkům, změna sazeb na živnostníky nemá vliv, pokud jdou na 15 %.

4) "Sazby jsou na dva roky, sleva na trvalo" - tohle je jen v Babišově hlavě a v důvodové zprávě k zákonu, do paragrafového znění se to vůbec nedostalo. Takže sazba i sleva mají stejné časové omezení - žádné.

5) "Návrh poslance Ferjenčíka na slevu na 27 000 neprošel" - Ten se vůbec nehlasoval, hlasovalo se od nejvyššího návrhu k nejnižšímu a prošel hned ten první.

Jako bonus si Schillerová vymýšlí, že se někdo z poslanců ANO spletl a omylem hlasoval pro slevu a ČSSD jim to neumožnila zpochybnit. Asi už trpí halucinacemi, nic takového se nestalo.

Člověk se snaží být konstruktivní, ale po takovýchto tiskovkách má chuť to Babišovi celý hodit na hlavu.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Mikuláš Ferjenčík

Štítky: #Andrej Babiš #daně #Mikuláš Ferjenčík #rozpočet

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.