Média

Ivan Bartoš zvolen „eOsobností eGovernmentu 2020". Veřejnost ocenila jeho přínos v digitalizaci veřejné správy

18. 11. 2020 | 2 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Předseda Pirátů Ivan Bartoš převzal cenu „eOsobnost eGovernmentu 2020” za mimořádný přínos v elektronizaci veřejné správy v České republice. Akci pořádá každoročně magazín eGovernment, vítěze vybírá veřejnost svými hlasy.

bartos-egovernment

„Mám velkou radost, že lidé ocenili práci, kterou jsme s Piráty i dalšími partnery, kteří obdrželi toto ocenění, odvedli na digitalizaci státní správy a lepší přístupnosti úřadů pro občany. Tím ale náš úkol rozhodně nekončí, naopak. Současná krize v plné míře ukázala, jak je elektronizace potřebná: usnadňuje život obyvatelům a firmám, šetří státu peníze a napomáhá naší konkurenceschopnosti. S Piráty se proto budeme zasazovat o její další rozvoj. Krize nás nesmí zlomit, naopak ji musíme využít jako šanci ke změně a jako odrazový můstek k plně digitálnímu Česku,” uvedl Bartoš.

„Letos se Pirátům povedlo prosadit celou řadu opatření, která zlepšují elektronizaci veřejné správy. Začal platit zákon o právu občana na digitální služby, jenž dává lidem možnost se státem komunikovat digitálně. Tento zákon dokonce vyhrál anketu Zákon roku, čehož si moc vážím. Povedlo se nám prosadit i digitálně technické mapy v novele zákona o zeměměřictví, novelu bankovního zákona usnadňující ověřený přístup ke službám veřejné správy přes bankovní identitu či zavedení digitálního stavebního deníku. Do Vánoc je třeba ještě projednat a schválit balík zákonů o digitalizaci, tzv. DEPO,” popsal Bartoš. Podle něj je teď zásadní uvést zmiňované zákony do praxe a pustit se do digitálních a inovačních projektů, které zajistí Česku lepší konkurenceschopnost i pracovní příležitosti.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #digitalizace #egovernment #Ivan Bartoš

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.