Svět

Piráti prosazují efektivní migrační opatření, která zajistí Evropě bezpečí

11. 11. 2020 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

V souvislosti s teroristickými útoky ve Francii a Rakousku či nedávným zadržením několika desítek ilegálních uprchlíků v ČR, se množí dotazy na postoje Pirátů v otázkách migrace. A protože se tradičně setkáváme s množstvím dezinterpretací, přinášíme vám náš pohled na tyto události jasně a srozumitelně.

migrace-ilustracni

Stanovisko Pirátů k migrační politice je dlouhodobě konzistentní. Jsme pro férové a efektivní opatření v rámci celé Evropy, potažmo Evropské unie, které zajistí především bezpečnost našich obyvatel a na základě konkrétních kroků povede k omezení nelegální migrace. Naprosto odmítáme nefunkční mechanismus povinných kvót na přerozdělování uprchlíků.

Považujeme též za podstatné strategicky posilovat ochranu evropských hranic a společně jasně definovat účinnou návratovou politiku. Ta dosud v mnoha zemích Unie selhává. Jako velký problém vnímáme převaděčský byznys a preferujeme kvalitně zpracované speciální programy, které umožní přijmout ohrožené jedince nebo kvalifikované zájemce o práci.

Řešení, která jako Piráti upřednostňujeme, spočívají v předcházení příčinám vedoucím k migraci. Světové společenství by se mělo více angažovat v boji proti klimatickým změnám, zejména suchu v postižených oblastech, v boji proti chudobě, nevzdělanosti a zakázat vývoz zbraní do nestabilních regionů. 

Proti terorismu můžeme účinně bojovat

Útoky radikalizovaných islamistů v posledních dnech opět zasáhly země Evropské unie a způsobily zranění i ztráty na životech. Naše soustrast míří k pozůstalým a přání síly a odvahy k občanům zasažených zemí. Cílem jakéhokoliv teroru je skrze násilí šířit strach. Tomu je třeba se stavět stejně tak jako samotným projevům násilí. Fundamentalismus ani jeho násilné projevy, které ho provázejí, patrně nikdy zcela nevymýtíme. Přesto je toho pořád hodně, co jako demokratické země respektující lidský život společně můžeme udělat. 

Je třeba odstřihnout financování fundamentalistických imámů působících na území jiných států. Důležitou roli hraje silná vzájemná spolupráce evropských a mezinárodních bezpečnostních služeb, které sdílí informace a díky jejich práci se ve veliké míře daří podobným neštěstím předcházet. Ale podstatná je i aktivní role demokratických zemí v regionech, kde trvalé konflikty živí militantní nálady. 

Podporujme více mírových operací OSN, které míří ke stabilizaci zemí a projekty zaměřené na vzdělání a rozvoj regionů. Radikalizace probíhá často ve skupinách a zemích, kde neexistuje perspektiva života bez chudoby. Proti teroru je třeba zakročit tvrdě, stejně tak je důležité efektivně řešit jeho příčiny. 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #bezpečnost #Evropská unie #migrace #ochrana #terorismus

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.