Aktuality

Frýdeckomístečtí Piráti pořádají potravinovou sbírku pro lidi v nouzi

04. 11. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

„Zůstaňte doma!“ ozývá se v této nelehké době ze všech stran. Někteří ale mají své „doma“ na ulici nebo přespávají v noclehárně. Jedná se o lidi, kteří se často ne svou vinou ocitli v těžké životní situaci. Současná krize dopadá velmi tvrdě i na ně. Kvůli výskytu koronaviru je omezen provoz některých azylových domů i center sociálních služeb. Pomoc nejohroženějším skupinám obyvatel a dobrovolnictví mají Piráti v krvi a nejinak je tomu i v době koronavirové. Ve Frýdku-Místku proto Piráti ve spolupráci s aktivisty z Food not Bombs pořádají potravinovou sbírku pro potřebné. 

freefood

„Přemýšleli jsme, jak lidem bez domova nebo v bytové nouzi v téhle těžké době pomoci. Na podzim každoročně přichází období, které je pro ně nejhorší. Venku přituhuje a kromě hladu tak často bojují o přežití i kvůli počasí. Symbolicky o prvním adventním víkendu pro ně spolupořádáme sbírku potravin a budeme rádi za každého, kdo se zapojí. Téměř všichni míváme doma potraviny, které mohou jiným pomoci přežít a včas se spotřebovat,“ uvedla Michaela Davidová, která sbírku za Piráty organizuje.  

Piráti sbírku pořádají společně s Food not Bombs (Jídlo místo zbraní), skupinou mladých aktivních lidí z Frýdku-Místku, která se recyklaci a distribuci jídla potřebným dlouhodobě věnuje. Pravidelně jednou za 14 dní vaří a rozdávají teplé jídlo na ulici lidem v nouzi.

Přispět do sbírky a darovat potraviny pro potřebné můžete v sobotu 28. listopadu 2020 mezi 14.00 a 17.00 hodin, sběrné místo bude v altánku v Sadech Bedřicha Smetany. “Budeme se snažit vyjít lidem maximálně vstříc, takže po předchozí domluvě je možné i individuální předání. Sbírka bude probíhat za aktuálních bezpečnostních a hygienických podmínek. Prosíme všechny dárce, aby měli zakrytá ústa a nos a dodržovali rozestupy 2 metry,” dodává Pirát Cyril Koky. 

Potraviny, které je vhodné darovat jsou olej, těstoviny, rýže, rajský protlak, koření (majoránka, kmín, kari, paprika, pepř, sůl), luštěniny (klasické suché: fazole, čočka, hrách), sojové maso: granulát, kousky, případně trvanlivé jídlo, které se dá jíst bez ohřívání, a které mohou dobrovolníci přibalit do balíčku: lunchmeat, rybičky, paštiky apod. 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Moravskoslezského kraje

Štítky: #bezdomovec #jídlo #koronavirus #Krajské sdružení Moravskoslezského kraje #Piráti pomáhají

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.