Média

Piráti pomáhají v krizi a iniciují celostátní sbírku počítačového vybavení pro distanční výuku dětí

26. 10. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

S druhou vlnou koronaviru přešly vzdělávací instituce na distanční výuku. Mnoho rodin však potřebným technickým vybavením nedisponuje. Krizový štáb Pirátů proto přišel s návrhem na založení celorepublikové sbírky stolních počítačů, notebooků a tabletů pro rodiny, které teď čelí problémům. Sbírky probíhají po celé České republice především v krajských pirátských centrech. Kampaň #SbirkaNotebooku poběží od 26. října do 2. listopadu.

#SbirkaNotebooku_Kolis

“Piráti si vytvořili krizový štáb, který stínuje vládu. Společně během koronavirové pandemie vytváříme vlastní návrhy pro boj s krizí. Vytvořili jsme tzv. chytrý plán a ve Sněmovně se nám podařilo prosadit 11 usnesení k řešení pandemické krize,” vysvětluje člen krizového štábu Pirátů, poslanec Lukáš Kolářík a dodává: “Nyní přicházíme s novým projektem, který by měl pomoci zvládnout distanční výuku rodinám bez technického vybavení. Bohužel nejsme ve vládě, abychom to mohli řešit systémově, a proto vznikla tato občanská iniciativa. Spousta domácností má dnes doma přebytečnou elektroniku, která už nemá využití a chytá prach. Proto věříme, že se nám sejde řada počítačů, kterým budeme moci najít nový domov.”

O samotné rozdělení vhodného vybavení se Piráti postarají ve spolupráci s organizacemi, které se problematice distanční výuky věnují. Na sběrných místech sbíráme jak notebooky, tak stolní počítače, monitory, klávesnice, stolní myši a webkamery. Veškeré přijaté vybavení bude následně ošetřeno dezinfekčními prostředky, aby se předešlo případnému přenosu koronaviru.

“Určitá sběrná místa mají otevřeno v pevně stanovené hodiny, jinde je to o předchozí domluvě a tam, kde máme více zdrojů, budeme za dárci dokonce jezdit sami,” říká koordinátor projektu Daniel Galuszka a dodává: “Zapojilo se všech čtrnáct krajských sdružení Pirátů. Ve většině případů jsou to lidé, kteří se nějakou formou dobrovolnické pomoci zapojili už při první vlně koronaviru. Tehdy jsme šili roušky, chodili seniorům nakupovat, nebo lidem venčili psy, dnes zase pomáháme dětem na distanční výuce. Tato doba je složitá a každý z nás cítí, že si musíme vzájemně pomáhat.” 

Seznam sběrných míst kampaně #SbirkaNotebooku:

Praha
Středočeský kraj
Plzeňský kraj
Jihočeský kraj
Ústecký kraj
Liberecký kraj
Vysočina
Pardubický kraj
Karlovarský kraj
Královéhradecký kraj
Olomoucký kraj
Jihomoravský kraj
Moravskoslezský kraj
Zlínský kraj

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce/Daniel Galuszka

Štítky: #koronavirus #Piráti pomáhají #školství

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.