Aktuality

Na podnět Pirátů radnice Prahy 5 zavedla rezervační systém a rozšířila úřední hodiny

21. 10. 2020 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Vláda ve snaze zabránit šíření pandemie vydala opatření, kterým zkrátila úřední hodiny radnic na dva půl dny v týdnu. To znamená, že na vyřízení nových dokladů mají občané jen pětinu času. Počet lidí, kteří potřebují například nový občanský průkaz se nesnížil, takže doba čekání je až pětinásobná. Podle našich informací v minulém týdnu v čekárně bez možnosti udržet odstup čekalo více než 30 lidí i déle než hodinu. Autor vládního opatření důsledek prostě nedomyslel, proto Piráti na Praze 5 navrhli okamžitý přechod na rezervační systém.

rezervace radnice praha 5

„Vyzval jsem paní starostku, aby na základě výjimky z vládního opatření ponechala standardní úřední hodiny alespoň pro občany, kteří si dálkově zarezervují čas pro vyřízení záležitosti bez fronty. Požádal jsem též o spuštění rezervačního systému na webu radnice,“ popsal svůj návrh pirátský zastupitel Milan Kryl.

Toto jednoduché opatření sníží počet lidí, kteří se v jeden čas potkají na uzavřeném místě a sníží tak riziko nákazy. Jako vzor posloužil rezervační systém, který úspěšně používá pražský magistrát.

„S potěšením konstatuji, že vedení radnice na moji iniciativu rychle reagovalo a vlastní systém spustilo. Od začátku tohoto týdne je rezervační systém na radničním webu v provozu a je možné si potřebné záležitosti vyřídit bez čekání i mimo dobu předešlých „krátkých“ úředních hodin,” popsal reakci úřadu páté městské části Kryl.

Piráti Praha 5 vyzývají všechny občany k šíření informací, že je možné na webu radnice zvolit čas návštěvy a vyřídit potřebné záležitosti v zarezervovaném čase. „Pokud budou lidé systém používat, mohou tím přispět k poklesu šíření zrádné nemoci a rychlejší stabilizaci současné pandemické situace v naší zemi,” uzavírá Kryl.

Piráti doufají, že systém bude zachován i po skončení pandemické situace, a to do doby, než bude běžné veškeré záležitosti vyřizovat elektronickou cestou z domova a bez nutnosti návštěv radnice.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Praha

Štítky: #koronavirus #praha 5

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.