Média

Analýza možné spolupráce Pirátů a hnutí STAN. Hlasování proběhne začátkem listopadu

16. 10. 2020 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Piráti dnes členské základně předložili podrobnou analýzu zvažované předvolební spolupráce s hnutím Starostové a nezávislí (STAN). Každý z více jak tisíce členů bude moci brzy hlasovat o tom, zda si koalici přeje, či nikoliv. Strana totiž o všech zásadních věcech rozhoduje vždy demokraticky. Na prostudování i případné doplňující otázky mají členové více jak dva týdny, společné hlasování proběhne začátkem listopadu. 

pirati stan loga

„Piráti se rozhodují společně, je pro nás naprosto zásadní dodržovat principy demokracie. U nás má hlas každého člena stejnou váhu. Proto budou samozřejmě o možné koalici se STAN hlasovat všichni naši členové. Chceme, aby se každý mohl rozhodnout zcela svobodně a na základě co nejpřesnějších faktů, argumentů a čísel. Proto jsme dodrželi slib a připravili podrobnou analýzu dopadů možné spolupráce se Starosty. Tu si nyní mohou všichni členové v klidu prostudovat, na cokoliv se doptat a začátkem listopadu proběhne hlasování,“ uvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš. 

„Český volební systém znevýhodňuje menší strany a pohrdá hlasy voličů, což se snažíme dlouhodobě změnit. Znamená to, že malá strana potřebuje na zisk mandátu ve Sněmovně mnohem více hlasů, než nyní například hnutí ANO. I proto o koaliční spolupráci nyní uvažujeme. V případě, že by ke spolupráci došlo, bude před námi samozřejmě velký úkol v podobě dojednání personálního obsazení kandidátek a vyřešení znění společného programu, který i když má významnou shodu, v některých oblastech se i liší. Záleží ale jen na našich členech, jak vyhodnotí možná rizika, či naopak přínosy takového spojenectví. U Pirátů ctíme názory druhých,“ dodal Bartoš. 

ANALÝZA PŘEDVOLEBNÍ SPOLUPRÁCE PIRÁTŮ A STAN

 

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Ivan Bartoš #Koaliční spolupráce #Piráti v koalici #Pirátská strana #sněmovna #STAN #volby

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.