Komentáře

Ondřej Kolek: Volit Piráty je chytré řešení

29. 09. 2020
Sdílet na Facebooku Tweet

Proč volit Piráty? Protože jsme naplánovali vést kraj komplexně a nikoli jednostranně. Myslíme na celý kraj, ne jenom na vodu. Liberecký kraj na strategické mapě Pirátů disponuje dostupnou zdravotní péčí, dobře financovanou soustavou moderních středních škol a digitálně propustným krajským úřadem kdy se občané a obce mohou aktivně podílet na fungování regionu. Prosazujeme kvalitní dopravní infrastrukturu budovanou s ohledem na přírodu a trvanlivost. To vše hodláme dělat ekonomicky efektivně v rámci udržitelného rozvoje v mezích řádného hospodáře.

kolek-jested

Zní to moc obyčejně nebo složitě? Chytré věci jsou jednoduché a zároveň komplexní.

Chod své domácnosti také neudržíte pouhým vytíráním podlahy. Piráti se chtějí věnovat všem klíčovým aspektům řízení a rozvoje Libereckého kraje, protože tento dům potřebuje stát na pevných základech. Náš tým kandidátů do krajského zastupitelstva pod vedením Zbyňka Miklíka si potřeby regionu dobře uvědomuje, stejně jako kandidát do Senátu na Českolipsku Petr Jeník.

  • Proto plánujeme maximalizovat příjmy kraje a pečlivé řízení provozních výdajů tak, abychom mohli v co nejvyšší možné míře transparentně investovat do naší společné budoucnosti.
  • Proto chceme kvalitní zdravotní péči ve všech okresech, motivovaný zdravotní personál a moderní centrum urgentní medicíny.
  • A proto prosazujeme modernizaci našich středních škol včetně učňovských oborů tak, aby naši mladí obstáli v čím dál složitějším světě.
  • Život 21. století spatřujeme mj. v moderní, pohodlné a ekologicky šetrné veřejné dopravě zavedené do všech oblastí tak, aby se vyplatila občanům i krajskému rozpočtu.
  • Dáme lidem možnost komunikovat s úřadem on-line pomocí chytrých technologií a zlepšíme přístupnost pro hendikepované. 
  • Nezapomínáme na vyloučené lokality a zanedbávané oblasti našeho regionu, protože celek je tak dobrý, jak dobrá je jeho nejslabší část.
  • A kde vidíme vztah kraje k přírodě? V podpoře biodiverzity, dostatku vody, malého a středního zemědělství, protože tyto aspekty tvoří ekosystém, který nás přesahuje. Piráti jsou od počátku ekologicky střízlivě zaměřená strana. Máme strategií pro zadržování vody v krajině, prosazujeme ohleduplnou výstavbu s ohledem na modrozelenou infrastrukturu a péči o cennou ornou půdu, která nás živí.

Nakolik vedení kraje musí řešit mnoho věcí zároveň a přitom nemá páky na státní lesy ani na globální změny počasí, může sledovat cíle udržitelné krajiny a zavést celou řadu dílčích opatření, které v celku pomůžou prostředí, ve kterém žijeme my a budou v něm žít naši potomci. My řešení máme.

Volit Piráty se vyplatí!

https://liberecky.pirati.cz/krajske-volby/
https://liberecky.pirati.cz/aktuality/citim-dost-elanu-a-zkusenosti-senat-neni-politicky-duchod.html

Autor je předseda Pirátů v Libereckém kraji

 

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Ondřej Kolek

Štítky: #krajské volby #Liberecký kraj #Ondřej Kolek

Související články

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.