Aktuality

Piráti demonstrovali za záchranu mostecké knihovny

23. 09. 2020 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Před budovou mostecké knihovny se v úterý 22. září od 17:00 konala demonstrace za záchranu mostecké knihovny. Demonstrující požadovali zrušení plánu města na přestěhování knihovny. Podle občanské iniciativy “Zachraňme mosteckou knihovnu” petici proti přesunu knihovny podepsalo od minulého roku přes 2 500 lidí.

knihovna-most-komenda

„Město neví, co udělá s prázdnou budovou knihovny. Knihovně tak vážně hrozí několik let chátrání a následná demolice,“ uvedl člen petičního výboru a opoziční zastupitel za Piráty Adam Komenda.

Na demonstraci vystoupila s proslovem řada obyvatel Mostu. Ve svých projevech se shodovali v tom, že mostecká knihovna je unikátní a velmi dobře slouží svému účelu, proto by se místo opuštění měla opravit a sloužit čtenářům další desítky let.

Na demonstraci vystoupil také památkář Antonín Kadlec, který připomínal, že obyvatelé Mostu si už se stěhováním a bouráním budov užili v minulosti dost, proto by se nechtěl dočkat toho, že i jedna z oblíbených dominant města Mostu bude opuštěna a nakonec možná i zbourána. Rovněž neskrýval nadšení nad tím, že občanům města není jedno, co se s jejich knihovnou stane, a že se rozhodli za knihovnu bojovat.

Na demonstraci panovala dobrá nálada, účastníci se rozcházeli plni optimismu a odhodlání za záchranu knihovny dál bojovat.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Most

Štítky: #Adam Komenda #demonstrace #kultura #Most #petice

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.