Komentáře

Glosa Martina Šmídy: Skuteční vlastenci nekradou

27. 07. 2020 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Skuteční vlastenci nekradou. A já se rozhodně považuju za vlastence. Takovýho tradičního s tím antifašistickým základem. Mám tuhle zemi rád. Mám rád její krajinu i její kulturu. A proto mi tak vadí, že jsme světu pro smích.

šmída a babiš

Vypadáme jak blbečci, že si tady vydržujem nenasytnýho oligarchu, který rozhodně nepřišel k miliardám poctivou prací. Ovládl velkou část mediálního trhu a koupil si přízeň voličů. Stal se premiérem. "Premiérem, který krade."  Z veřejných peněz, z našich peněz, z peněz všech poplatníků v Evropě.

A já vím, že někteří namítnou, že problém je v tom, že ty dotace vůbec existují a že stát prostě příliš mnoho přerozděluje a já s tím budu souhlasit. Taky jsem spíš středopravý liberál.

A i Babiš se vymlouvá, že za to může systém, a že máme přece Lex Babiš a kontrolní orgány... že Čapí hnízdo měl přece kontrolovat Kalůsek... Ale není přece normální krást v sámošce jen proto, že tam zrovna nemají kamery.

A občas zaslechnu námitku, že dřív se tady přece kradlo taky... což je ten nejhorší argument ze všech a skutečná příčina, proč jsme pořád v těchto východoevropských postkomunistických sračkách. Když si budem furt opakovat "kradlo se a krást se bude", tak se to doopravdy dít bude.

Ale všichni nekradou. A někteří chtějí bojovat za lepší budoucnost pro tuhle zemi. To jsou skuteční vlastenci. Takže nezbývá než doufat, že těch lidí, co to uvidí a budou to chtít taky, bude přibývat. A víme, že jsou to hlavně ti vzdělaní, inteligentní a mladší, ať už jednotlivci nebo rodiny. Díky vám!

Vždycky máme šanci změnit budoucnost. A i ta nejdelší cesta začíná prvním krokem.

Autor je bývalým místopředsedou Pirátů a zastupitelem obce Majetín

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Martin Šmída

Štítky: #Andrej Babiš #Martin Šmída #šance změnit budoucnost

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.