Reportáže

Činy místo řečí: Piráti darovali peníze a pomohli tam, kde stát lidi nepodržel

16. 07. 2020 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Ukázkovým příkladem, jak vypadá pirátská pomoc v praxi, jsou výsledky projektu PIRÁTSKÝ ZÁCHRANNÝ KRUH. Stojí za ním členové Krajského sdružení Pirátů v Pardubickém kraji. Pomocí dobře připraveného a rychle realizovaného plánu se tak podařilo pomoci spoluobčanům, na které dolehla nepříznivá sociální situace v souvislosti s koronavirovou krizí.

kruh-main

Piráti na program vyčlenili nemalou sumu 200 tisíc korun ze svého rozpočtu pro krajské volby 2020 a rozhodli se místo mediálních gest a PR skutečně pomáhat tam, kde je to zapotřebí. Tedy konkrétním lidem v nesnázích. Projekt je zaměřený na finanční pomoc jak jednotlivcům, tak menším živnostníkům a podnikatelům, na něž dopadly následky korona krize. Podpora je od začátku směřována i do neziskového sektoru zaměřeného na pomoc potřebným. Do programu pomoci se lze jednoduše přihlásit pomocí online formulářů.

Již na počátku května se uskutečnil velký nákup trvanlivých potravin, drogistického zboží a dětských výtvarných pomůcek pro sociální službu Šance pro Tebe z.s.


Dar předal pirátský místostarosta Chrudimi Pavel Štěpánek

Do programu se přihlásila samoživitelka paní J.V., protože jí nedošlo včas ošetřovné a ona se tak dostala do nelehké finanční tísně. Piráti jí nakoupili potraviny a drogistické zboží za 5000,-.


Pardubická Pirátka Lenka Španihelová předala poukaz na peníze paní J.V.

Štěstí neměl ani pan J.M., jenž v souvislostí s pandemií přišel v dubnu o smluvené zaměstnání, protože byla jeho pracovní pozice zrušena. Předtím žil v zahraničí, na žádnou podporu neměl nárok a výdělek z brigády nemohl pokrýt náklady na živobytí. Také on se chytil Pirátského záchranného kruhu a získal podporu 5000,- na základní potřeby.


Předseda Pirátů Pardubického kraje s panem J.M. ...

Další samoživitelkou, která se svým synem zůstala odkázaná na sociální dávky byla paní E.K. Na podzim 2019 se zranila, přišla tak ve zkušební době o zaměstnání a došlo i na další komplikace, když i tak musela uhradit pohledávky a v rámci protipandemických opatření ani nemohla navštěvovat rehabilitační zařízení a léčit se. Pirátský tým jí poukázal poukázky na zboží za 2500,-.


... a ještě jednou pirátský kandidát na hejtmana při předání poukazu paní E.K.

Více než měsíc zpožděné dávky za ošetřovné zkomplikovaly život paní P.F. Jako pracující samoživitelka s dítětem nemohla dostát svým závazkům s placením nezbytných výloh. Také ona se od Pirátů v Pardubickém kraji dočkala podpory ve výši 5000,-.


Dvojka pirátské kandidátky do krajských voleb Filip Mezera a paní P.F.

Tam, kde státní systém selhává, nastupuje obyčejná lidská solidarita. Piráti v Pardubickém kraji prokazují, že v opravdové politice je jim reálný přínos spoluobčanům cennější, než o pár volebních billboardů a plakátů navíc. Za to jim patří uznání a dík. 

Podrobnosti o projektu PIRÁTSKÝ ZÁCHRANNÝ KRUH a celá pravidla programu

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Michal Chalupa

Štítky: #Pardubický kraj #Piráti pomáhají

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.