Kauzy

Ani Goebbels by se nemusel stydět: Názorná ukázka, jak dezinformátor Okamura manipuluje a lže

08. 07. 2020 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Dezinformátor Tomio Okamura šíří často lživá videa bez kontextu, které poté zasazuje do nesprávných míst nebo označuje rodilé místní občany za imigranty a podobně. Nyní ovšem překročil s šířením lží všechny meze a nechutně překroutil video tak, že by mu mohl závidět i nacistický ministr propagandy Goebbels.

hoax-okamura-martinek

3. července 2020 sdílel Tomio Okamura na svém Facebooku, Twitteru i Youtube video, které označil nápisem “Hrozné, Imigranti napadli ženu v portugalském Lisabonu. Tohle nesmíme připustit u nás! Hnutí SPD říká jasně - Stop imigraci, stop násilí!” Video poté sdílelo dál téměř tisíc lidí.


Co ovšem video uvedené bez kontextu či zdroje ve skutečnosti zobrazuje? Jak zjistil server Poligrafo k incidentu došlo na lince Sintra v Portugalsku. Žena, která je na videu údajně napadena migranty, ve skutečnosti uvnitř vlaku jako cestující pila alkohol a způsobovala výtržnosti, proto jí průvodčí požádala vystoupit ve stanici Mercês z vlaku, jak zachycují jiná videa (případně k zobrazení i zde). 


Poté žena zaútočila na průvodčí ve vlaku, kvůli tomu vznikla potyčka s dalšími průvodčími, kteří útok opětovali a snažili se ženu zpacifikovat. To se jim ovšem nepovedlo a žena následně taškou se skleněnou lahví zaútočila na hlavu průvodčí. Tento začátek incidentu Tomio Okamura úplně vynechává. Následně pomohli ostatní cestující Portugalci agresivní ženu znehybnit do příjezdu policie - tuto část právě zachycuje i video šířené Tomiem Okamurou jako údajný útok imigrantů. Úřady následně informovaly, že žena byla zadržena a probíhá vyšetřování.

Video předcházející snahám Portugalců o udržení opilé agresivní ženy na zemi i nevhodnými chvaty v době koronaviru má lepší barevný kontrast i rozlišení než manipulativní video Tomia Okamury.

Tomio Okamura tak z útočníka udělal oběť a z Portugalců imigranty. Toto manipulativní převrácení skutečnosti je jednou z nejnechutnějších snah Tomia Okamury šířit nenávist ve svůj osobní prospěch. Vážně má být někdo takto ulhaný, jehož hlavním cílem je rozeštvávat společnost bez ohledu na pravdu, místopředsedou poslanecké sněmovny?

Lidem, kteří Tomiu Okamurovi něco věří, lze jen doporučit, ať si ověřují veškeré jeho výroky, aby se nenechali manipulovat pomocí jeho lží. Evidentně je zpráva o projevech extremismu Ministerstva vnitra ČR, která označuje hnutí SPD za dominantního šiřitele nenávisti, pravdivá.

Tomio Okamura se po předložení důkazů místo uvedení jeho manipulace na pravou míru rozhodl nadále pokračovat v šíření lží.

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Tomáš Martínek

Štítky: #dezinformace #SPD #Tomáš Martínek

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.