Komentáře

Komentář Jakuba Michálka: Zhroucení státu se nekoná. České dráhy, ČEZ a další již 9 měsíců vkládají smlouvy do registru smluv

03. 07. 2020 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Tři čtvrtě roku již neplatí výjimka pro zveřejňování smluv pro České dráhy, ČEZ a další velké státem či městy ovládané firmy. Náš návrh pomohl naplnit registr smluv od těchto společností. Kdokoli se může podívat, s kým a jaké smlouvy tyto společnosti uzavírají. 

jakub michalek-valdstejn main.jpg

Od 1. listopadu 2019 se povinnost vkládat smlouvy do registru smluv týká ČEZu, Českých drah, ČEPSu, Pražské plynárenské a dalších. Za dobu 9 měsíců vložily tyto společnosti do registru smluv dohromady přes tisíc smluv. Díky tomu jsme se například mohli dozvědět o tom, že České dráhy uzavřely smlouvy na inzerci s Mafrou, tedy vydavatelem novin ovládaných premiérem. Zároveň nedošlo k tomu, před čím některé společnosti varovali, tedy že se kvůli povinnosti zveřejňovat smlouvy zhroutí stát. 


Do konce října 2019 nevložily tyto společnosti do registru smluv žádnou smlouvu. Nemusely. Od počátku listopadu 2019 už musí, protože nabyla účinnosti novela zákona o registru smluv, kterou jsem s podporou Rekonstrukce státu prosadil. V tabulce vidíte, kolik smluv která společnost do registru smluv vložila v období od 1. listopadu 2019 do 10. června 2020.

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Jakub Michálek

Štítky: #Jakub Michálek #Registr smluv #Zákon o registru smluv

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.