Aktuality

Piráti pochodovali na kraj, cíl je jasný: Získat krajské mandáty

24. 06. 2020 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Ve středu 24. června odstartovala kampaň Pirátů v Pardubickém kraji. Zahájili ji pochodem z pirátského centra ParduPiCe a došli před Krajský úřad. Zde lídr Daniel Lebduška představil jednotlivé kandidáty, program a harmonogram kampaně.

Piráti Pardubického kraje před budovou Krajského úřadu

Piráti odstartovali oficiální kampaň formou průvodu, v němž bylo několik desítek členů a sympatizantů, kteří vyšli z pardubického pirátského centra ParduPiCe. Odtud pokračovali přes třídu Míru, dále Zelenou branou a přes Pernštýnské náměstí ke Krajskému úřadu Pardubického kraje.

Zde lídr Pirátů Daniel Lebduška seznámil veřejnost s obsahem kampaně, ve které chtějí Piráti navštívit většinu ze 451 obcí a měst kraje. Poté představil prvních devět členů kandidátky: Filipa Mezeru, Andreje Ramašeuského, Libuši Vévodovou, Jiřího Ducháčka, Lenku Španihelovou,Andreu Linhartovou, Jaroslava Lainze a Matěje Karase.

„Ptal jsem se snad všech lidí v mém okolí a málokdo si dokázal vybavit, co kraj řeší a jak nám zlepšuje život.To chceme změnit. Máme zmapovány problémy ve zdravotnictví, dopravě, ochraně životního prostředí a víme, jak je řešit. Nebudeme brát argument: že něco nejde. Prioritou pro nás bude řešení problémů jak lidí z té nejmenší vesnice, tak i toho největšího města. Při správě kraje se zasadíme o to, aby krajský úřad opět občanům dával smysl, pomáhal jim a měl jasnou vizi pro 21. století, pro budoucnost. Protože budoucnost je třeba řešit teď!“ komentuje začátek kampaně Pirátský lídr do krajských voleb Daniel Lebduška.

Mezi nejdůležitější témata programu, se kterým Piráti v Pardubickém kraji vstupují do voleb, jsou lokální a systémová řešení problémů v oblasti dopravy, zdravotnictví, ochrany životního prostředí a krajských financí.

Zahájení kampaně podpořil svou přítomností také pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík. Tímto začíná kampaň pro volby do krajského zastupitelstva, během které budou Piráti ve městech a obcích Pardubického kraje rozdávat lidem Pirátské listy a prezentovat své cíle pro kraj.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Pardubického kraje

Štítky: #krajské volby #Pardubický kraj

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.